indyka indyka komentáře u knih

Osobně vidím ve třetím dílu více děje a méně myšlenek - zřejmě půjdu proti proudu, ale vidím v tom klad. V předchozích dílech totiž byly myšlenkové a dějové části na sobě trochu krkolomně a nedůvěryhodně našroubované, to tady odpadá.

Jednoduše - další milé čtení s přesahem.

11.01.2021 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Pár moc zajímavých myšlenek zabalených do celkem čtivého, ale nesnadno uchopitelného textu s podivným jazykem (či překladem), který klidně plyne dopředu a pak je useknutý koncem, u kterého si čtenář pleská na čelo. Asi je to takovéto velké umění, které já obyčejná čtenářka nemám šanci pochopit, protože jsem na to moc hloupá a bez fantazie. Nebo je to jen rádoby umělecký konec. To spíš.

Přečetla jsem kousek Spánku v posteli před spaním...a v noci jsem se vzbudila a nemohla usnout. To si budu k této knize asi pamatovat - nic víc pravděpodobně ne.

16.09.2019 3 z 5

Ó kdežpak Ó kdežpak Ivan Wernisch

Nehodnotím, protože vím, že bych nebyla objektivní. Knihu jsem si vybrala poměrně naslepo a tento druh poezie jsou pro mě naprosto neznámé vody. Během čtení jsem si stihla vzpomenout na Krchovského, Ajvaze, Křesťana i na slabikář....

16.08.2019

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Zpočátku je to zajímavé a vtipné, nicméně postupně stále více překombinované...ale jako oddechovka poslouží více než dobře. Příběh celkem hezký, ale méně humorný, než praví anotace. Mně osobně to nevadí, ale čtenář toužící po vyloženě humorné knize by byl asi zklamaný.

17.12.2018 3 z 5

Dobré manželky Dobré manželky Louisa May Alcott

Ráda jsem se opět setkala s hrdinkami Malých žen. Čtení je to stejně milé a příjemné, ale zároveň stejně přehnaně mravokárné a občas to pěkně lezlo krkem. Další hvězdička dolů je za "párování", které mnohé čtenáře asi nepotěší - kdyby aspoň nebylo tak nevěrohodné a krkolomné...

23.06.2018 3 z 5

Za každou cenu Za každou cenu Jan Flaška

Pár fejetonů bylo možná trošku "vycpávkových", ale u některých jsem svým smíchem terorizovala paní, která seděla vedle mě v autobuse a snažila se spát :-D Doufám, že první kniha autora nebude i jeho poslední, ráda si přečtu i druhou, třetí...a nebojte, pane autore, nešlo si nevšimnout, jak nemáte rád Babiše, ale zkuste to s ním v dalších knihách nepřehánět :-)

22.04.2018 4 z 5

Utajené vládkyně Utajené vládkyně David Glockner

Kniha je nabitá fakty a zajímavostmi, o tom žádná. Osobně mi ovšem přišlo, že některé z uvedených žen těmi utajenými vládkyněmi nebyly - jejich muži je sice milovali, ale ony na ně takový vliv zase neměly. Nejvíce se to týká první a zároveň nejdelší kapitoly - je mnohem více o NĚM než o NÍ. Každopádně kniha za přečtení stojí, hlavně pokud vás zajímají i ti muži samotní, dozvíte se mnoho zajímavého.

23.09.2017 3 z 5