hroudajanos hroudajanos komentáře u knih

Anděl Anděl Jáchym Topol

Snad nejslabší Topol vůbec. Dlouho jsem nečetl knihu, která by měla tolik slabých míst a nedořešených odboček. Ta na odiv se stavící náznakovost tomu taky vůbec nepřidává.

31.10.2019 2 z 5

Slavná Nemesis Slavná Nemesis Ladislav Klíma

Kniha skvělá. Bohužel jsem před posledními povídkami odložil, jelikož mi přišlo, že se témata opakovala a povídky mi začaly splývat.

03.11.2017 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Při po myšlení na to , že studuji literaturu, měl bych tyhle literární klasiky milovat, a taky že většinou ano, ale u této knihy jsem se poprvé spálil. Předtím než se u mě dostalo na Chrám matky boží, jsem přečetl Hugovi Bídníky, od kterých jsem se nemohl odtrhnout, a celkově kniha byla tak skvělá, že jí stále považuji za jednu z nejlepších co jsem kdy četl. Bohužel s Chrámem matky boží mi to moc nešlo. Nekonečně dlouhé popisy mě naprosto odrovnali, takže jsem je raději přeskakoval, protože mi vždy v příběhu přetrhli nit. A můj názor je, že když v knize musíte přeskakovat abyste ji vůbec přečetli, tak ji asi za dobrou považovat nemůžete.

Pro mě zkrátka klasika, které mi ale bohužel vůbec nesedla.

02.11.2013 2 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Knihu jsem si četli s přítelkyní a četla se nám skvěle. Obě novely mají poměrně podobný námět a ten bych nazval asi "spiknutí". V té první novele se jedná o spiknutí proti hlavní postavě Rosemary. Četla se sama i když závěr mě dost vykolejil. Stepfordské paničky mě vzaly asi více. I když se přiznám že jsem čekal happy-end, ale vůbec mi nevadilo že jsem se ho nedočkal.

Jinak filmové zpracování Paniček se mi ani trochu nezamlouvalo, typická emeriken ptákovina - alá hlavně že to dopadlo dobře.

02.11.2013 4 z 5

Evangelium Toltéků Evangelium Toltéků Frank Diaz

Pro mě , jako začínajícího badatele v tomto odvětví skvělá kniha, netuším však zda by stačila i člověku problematiky znalejšího.

02.11.2013 4 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Kniha na kterou nikdy nezapomenu, zážitek ze čtení opravdu nepopsatelný. Fuksova hra s motivy je dotažena k dokonalosti. Rozhodně kniha která stojí za to být čtena.

31.10.2013 5 z 5