Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Výchova lady Lucindy Výchova lady Lucindy Susan Johnson

Někdo hledá a najde. Někdo hledá a nenajde. Já nehledala a našla...a to oceňuji. Občas je to jen jedna scéna, jeden odstavec, či jeden závan vůně a ono to přijde.

08.03.2019 3 z 5

Malá galerie českých malířů Malá galerie českých malířů Vladimír Vimr

Taková malá, ale vlastně velice praktická kniha. K maturitě se opravdu hodila.

18.02.2019 3 z 5

Udatný horal Udatný horal Amy Jarecki

Obálka všechny naprosto odbourala. A jedna návštěva dokonce vyprskla kávu. Nicméně obsah byl milý, úsměvný příběh z dob, kdy se jim mohlo o vaně s horkou vodou, ve které já to četla...jen zdát.

16.02.2019 3 z 5

Hon na válečné zločince Hon na válečné zločince Guy Walters

Nařknout někoho je tak lehké, nechat to proprat soudním procesem a následně zamést pod koberec vcelku taky, ale těžko přetěžko je těm, kteří byli jen v lavině souvislostí nespravedlivě na úkor popularity domnělého pana "neomylného" obviněni a pak omilostněni byť s celoživotními následky. Prostě je jednodušší se v krámě rozhodnout, který rohlík je tvrdý a který měkký, když se nejedná o lidské osudy.

12.02.2019 5 z 5

Hračky ve škole a jiné příběhy Hračky ve škole a jiné příběhy neznámý - neuveden

Dětem se líbí a to je to podstatné. Skutečnost, že pak chtějí doma mluvícího dinosaura je tak nějak vedlejší...byť občas náročná situace na skromné možnosti rodičů.

12.02.2019 4 z 5

Akademie lásky Akademie lásky Belinda Jones

Milá a vtipná kniha z krásného prostředí. Čekala jsem ale "ohřejváček na zimu" a to se nekonalo.

06.02.2019 3 z 5

V bojích a bouřích V bojích a bouřích Milan Jelínek

Tak tato kniha je taková malá tsunami ve výrazech mého drahého muže. Toliko expresivních (ryze kladných) výrazů jsem už dlouho nezažila.

04.11.2018 5 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

"Až do jisté doby. Do toho dne. Nebo možná už někdy předtím. Přicházelo to plíživě. Nestalo se to ze dne na den. Kdy k tomu vlastně došlo? Co tady vlastně dělám?"... úryvek z knihy, který se mi líbil a její obsah docela vystihl.

26.09.2018 3 z 5

Nejznámější vědci ve službách války Nejznámější vědci ve službách války Thomas J. Craughwell

Čtivá, nenáročná kniha, plná zajímavostí a určitě lepší než nějaký časopis typu epocha s rádoby odbornými články.

26.09.2018 4 z 5

Berghof: Orlie hniezdo - Hitlerovo utajené mocenské centrum Berghof: Orlie hniezdo - Hitlerovo utajené mocenské centrum A. P. van Bovenkamp

Dali jsme darem a radost byla. Kniha je vhodná spíše pro méně náročné (co do obsahu) čtenáře válečné literatury.

20.09.2018 4 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

S.E. to umí i líp. Tentokrát mi to přišlo jako šampaňské bez bublinek a ještě teplé.

03.08.2018 2 z 5

Stromy a keře Stromy a keře Václav Větvička

Kdo hledá, zde určitě najde...ten pravý strom. Někdy si vystačíte s pozorováním, jindy je třeba objetí.

27.05.2018 5 z 5

Impresionismus Impresionismus Ingo F. Walther

Mít možnost vidět, mít možnost přivonět, mít možnost namalovat...

21.04.2018 5 z 5

Velká kniha her a úkolů pro kluky a holky Velká kniha her a úkolů pro kluky a holky Antonín Šplíchal

Libi se mi pevna vazba, detem kombinace ruznych ukolu i hadanek.

21.03.2018 5 z 5

Jak kreslit uhlem, rudkou a křídou Jak kreslit uhlem, rudkou a křídou José M. Parramón

Pro všechny, kteří to chtějí zkusit i ty, co už toho něco "načmárali" a potřebují trochu té kumštýřské kázně. Jeden z darů s radostí přijatý.

18.03.2018 4 z 5

Slepičí polévka pro křesťanskou duši Slepičí polévka pro křesťanskou duši Jack Canfield

Taková ta "nakopávací" kniha, když se prostě potřebujete posunout někam dál a nemáte na to moc času. Vhodné jako dárek.

18.03.2018 5 z 5

Harley - Davidson,  Americká legenda Harley - Davidson, Americká legenda Jim Lensveld

Skvělý inspirační zdroj...

18.03.2018 5 z 5

Královna a já Královna a já Václav Pelegrýn

Přečteno a odloženo.

17.03.2018 2 z 5

Bojoval jsem u Kursku Bojoval jsem u Kursku Josef Frais

Romány obohacené o pár reálných lehce dohledatelných dat. Obdoba ženských románů pro muže na deštivé odpoledne.

17.03.2018 2 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Autorka studovala dějiny umění a je to znát, místa a věci, obrazy popisuje krásně. Možná vynechat v románě erotiku, zbytečnou syrovost a komplikovanost národností s nimiž se hlavní hrdinka setkává, tak by to bylo moc fajn čtení.

14.03.2018 2 z 5