Hon na válečné zločince

Hon na válečné zločince https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56641/bmid_hon-na-valecne-zlocince-f8N-56641.jpg 3 5 3

Jak nacističtí váleční zločinci utíkali Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a odhaluje, kdo jim pomáhal utéct a založit novou existenci v zahraničí. Sleduje, kdo se naopak pustil do úkolu vyhledat je v těchto nových domovech – nejznámější mezi nimi je Simon Wiesenthal. Přístup autora je sympaticky obrazoborecký: Wiesenthala označuje za „lháře, a ještě k tomu špatného", nezdržuje se mnoha konspiračními teoriemi, které se na námět za léta nabalily. Jako nadaný vypravěč dokazuje, že pravda může někdy být ještě bizarnější než románová fikce.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Slovart (ČR)

Hunting Evil , 2009

Hospodyňka
12.02.2019 5 z 5

Nařknout někoho je tak lehké, nechat to proprat soudním procesem a následně zamést pod koberec vcelku taky, ale těžko přetěžko je těm, kteří byli jen v lavině souvislostí nespravedlivě na úkor popularity domnělého pana "neomylného" obviněni a pak omilostněni byť s celoživotními následky. Prostě je jednodušší se v krámě rozhodnout, který rohlík je tvrdý a který měkký, když se nejedná o lidské osudy.

lukaflek
20.06.2016 3 z 5

místama velmi zajímavý čtení, místama nesmírně nezajímavý. struktura knihy je tak strašlivě zmatená. jeden přiběh je vyprávěn a dovyprávěn v několika kapitolách. jeden příběh je stále přerušován jinými, odstavce jsou dlouhé a je to podle mě zcela zbytečně prošpikované názvy ulic, měst a jmen, která pro příběh mnohdy vůbec nejsou důležitá. kromě toho mě vadilo celé lazení knihy zaměřené na urážení wiesenthala - neříká, že to bláto není pravdivé, ale říkám, že nečtu knihu proto, abych neustále dokola slyšel urážky jednoho a totéž člověka

Ezop
29.04.2011 odpad!

Dezinformace, podvod, lež

Publikace, žel, nemá nic společného se seriózním historiografickým zpracováním tématu. Skutečnost je taková, že zhruba za 50 let stíhání nacistických válečných zločinců jich bylo na Západě asi 160 000 usvědčeno v účasti na hitlerovských zvěrstvech, 60 000 postaveno před soud a třetina z nich odsouzena. Na značném množství případů, zvláště těch nejtěžších, se podílel Simon Wiesenthal, jenž dostal před soudy více než 1100 válečných zločinců. Největším úspěchem bylo vystopování Adolfa Eichmanna v Argentině, odkud jej Mossad deportoval před izraelský soud; na stopu masového vraha byl Mossad přímo naveden Wiesenthalem. Dovoluji si doporučit knihu Zvi Aharoniho, elitního agenta, jenž "byl u toho". A nezapomeňte si, prosím, přečíst jeho úvodní dedikaci... Četba Waltersovy publikace je pouhou ztrátou času a vyhozením peněz. PhDr. Jiří Mrva, Kroměříž

nacismus Josef Mengele

Guy Walters
anglická, 1971
2010  60%Hon na válečné zločince
2007  75%Berlínské hry: olympijský sen ukradený Hitlerem

Kniha Hon na válečné zločince je v