Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Co tu kvete? Květena střední Evropy Co tu kvete? Květena střední Evropy Margot Spohn

Krásné poctivé ilustrace. Skvělá, když se člověk potřebuje ujistit o svých "znalostech."

21.02.2018 5 z 5

Hříšné vášně Hříšné vášně neznámý - neuveden

Líbila se mi ta velikost a nápad s průsvitným pauzákem na obalu, ale obsah mi přišel plochý. A slovo "zadnice" zmíněno, tak asi milionkrát mi už lezlo na nervy. No, pisatel byl evidentně "dolňák"

21.02.2018 1 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Čteno po několika letech. Prostě jsem oprášila v knihovně starší tituly a zjišťuji, že i majitelka stárne a kostnatí. Co dřív bavilo, dnes vyvolává spíš úsměv nepatrný. Holt rodičovství poněkud změní pohled na svět...

19.02.2018 3 z 5

Bouřlivá oblaka Bouřlivá oblaka Miroslav A. Liškutín

Dnes odešel do nebe, tak blízko svým milovaným oblakům. Jsem pyšný, že pocházel z mé rodné vesnice.

19.02.2018 5 z 5

Nástěnné malby Nástěnné malby Mikoláš Aleš

Dostala jsem v dědictví a jsem tomu ráda. V hodinách figury bych ho měla ráda za profesora. Knihy o umění se nedají komentovat, jen se jimi dá kochat.

17.02.2018 5 z 5

Pařížská kravata Pařížská kravata Mika Waltari

Čteno před lety. Čekala jsem asi od autora víc. Tehdy mi to nesedlo, poslední povídka se mi líbila v zápletce. Pořád ji mám doma, možná si ji vezmu na dovolenou a dám druhé kolo a změní názor.

17.02.2018 3 z 5

Moje vzpomínková dobrá jitra Moje vzpomínková dobrá jitra Václav Větvička

Úžasný tip na dárek všem milovníkům přírody.

16.02.2018 5 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Lenka Teremová

Nelíbila se mi. Měla jsem celou dobu husí kůži. Věnuji knihovně, třeba někomu radost udělá.

16.02.2018 1 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Dočteno...ještěže tak. Jedna z mála knižních předloh, kdy mě film bavil víc, než kniha. Asi je to tím, jak málo mají společného.

16.02.2018 1 z 5

Bhagavad-gītā taková, jaká je Bhagavad-gītā taková, jaká je Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Čteno před delší dobou, pak ještě jednou z důvodu pochopení kultury a náboženství, ale poprvé i podruhé nepochopeno. Jsem na to moc obyčejný tvor. Nicméně verše dobré.

14.02.2018 2 z 5

Sůl života Sůl života * antologie

Líbila a musím souhlasit s komentářem, že je dobrá jako seznámení se s ruskými autory.

13.02.2018 3 z 5

Pearl Harbor Pearl Harbor Ivan Brož

Čtivé, byl to dárek udělal radost.

13.02.2018 4 z 5

Astrologie rostlin Astrologie rostlin Ursula Stumpf

Hezky sestavena kniha, vhodna jako darek maminkam, babickam.

08.02.2018 3 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Zarucene rozesmeje.

08.02.2018 5 z 5

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Výborná jako dárek, když chcete jejím prostřednictvím něco obdarovanému vyjádřit a nemáte ta pravá slova.

07.02.2018 4 z 5

Berija - Stalinův první pobočník Berija - Stalinův první pobočník Amy Knight

Silná kniha...tedy obsahem.

07.02.2018 5 z 5

Americký hrdina Americký hrdina Charles Whiting

Nijak mě kniha neoslovila. Možná to bylo momentálním stavem, ale prostě dočteno, jen aby to bylo dočteno. Každý si musí udělat svůj závěr.

07.02.2018 3 z 5