Honza555 Honza555 komentáře u knih

Já jsem OK, ty jsi OK Já jsem OK, ty jsi OK Thomas Anthony Harris

Naprostý základ, tohle by si možná měli na úvod přečíst všichni ti dnešní psychospirituální buddhisti. Je to jako by všichni chtěli závodit s autama a řešili, jak so ho pomalujou, jakou reklamu si dají na kapotu atd, ale přitom nevěděli kde má motor a při kolika otáčkách mají řadit.

Knížka samozřejmě hodně zjednodušuje, degraduje člověka jen na jakýsi počítač, ale přesto na takové základní rozlišení, co a proč se v člověku odehrává, to bohatě stačí. Méně je někdy více, je to psáno pro laickou veřejnost, takže si myslím, že kdyby do toho autor začal ještě míchat archetypy a pod. už by se v tom většina lidí ztrácela.

Někdy se autom malinko vychloubá, jak jeho analýza spasí svět, někdy se zase snaží být vtipný, ale to jsou už jen takové drobné vady na kráse.

18.08.2019 4 z 5

Nespoutaná duše Nespoutaná duše Michael A. Singer

Podobné jako Moc přítomného okamžiku, ale daleko srozumitelnější. Autor začíná pěkně popořádku, aby i někdo, kdo přišel k podobnému tématu poprvé, věděl o čem je vlastně řeč. Tolle na vás hned vyprskne mysl, vědomí, ago atd. A kdo nemá s podobnou tématikou alespoň trochu zkušenosti, tak si myslím, že nemá šanci dopravdy rozlišit, co je vlastně co, natož tak ještě v sobě. A celkově mi to přijde srozumitelnější než E.T. je tam víc různých příkladů atd. Neopakuje se tam pořád jen: Když Vám shoří dům, buďte přítomní, když Vám parní válec přejede obě nohy, nic se neděje, to jen Vaše mysl z toho dělá problém atd. Takže určitě doporučuji začátečníkům, jenže každý hned skočí po M.P.O, protože je to zrovna hit a potom furt papouškujou buďtě přítomní, buďte přítomní, aniž by ve skutečnosti pochopili vo co vlastně go.

18.08.2019 5 z 5

Jak uzdravit své vnitřní dítě: Sedm kroků k osvobození vlastního já Jak uzdravit své vnitřní dítě: Sedm kroků k osvobození vlastního já Susanne Hühn

Ten překlad se nedá číst... Přijde mi, že jak to google přeložil, tak to prostě nechali. Věty kolikrát nedávají žádný smysl, člověk si musí jen domýšlet, jak měla která věta asi správně znít... Škoda, přijde mi, že autorka není blbá a ví celkem o čem mluví, ale číst se to bohužel nedá...

15.02.2021 2 z 5