Já jsem OK, ty jsi OK přehled

Já jsem OK, ty jsi OK
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126067/ja-jsem-ok-ty-jsi-ok-126067.jpg 4 20 20

Já jsem OK, ty jsi OK. Transakční analýza mění vědomí a chování lidí, kteří nikdy nepoznali pocit, že jsou OK. Bestseller o transakční analýze nabízí cestu lidem, kteří si nesou z dětství negativní životní postoj, který posléze ovlivňuje racionální potenciál dospělého... Průkopnická práce dr. Thomase Harrise o Transakční anylýze má zásadní vliv na naše chápání, jak se chovají lidé v mezilidských vztazích. Návodem k tomu, jak učinit vědomé rozhodnutí Já sem OK - ty jsi OK, pomáhá nalézt dr. Harris miliónům lidí svobodu, která je nutná k jejich změně a osvobození. Aktivně je vede k vzájemnému sblížení v životě.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: ,
Originální název:

I'm OK--You're OK , 1968


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já jsem OK, ty jsi OK. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

Elmicka
21.01.2021 4 z 5

Obcas byl trochu orisek prokopat se neaktualnima informacema dane doby a mistni rozlisnosti knizku taky lehce ztezuji, ale gro cele analyzy je pro me osobne zcela zasadni.

petra7309
06.10.2020 2 z 5

S transakční analýzou jsem se setkala už dříve, ale teprve tato kniha vysvětluje, jak a tak trochu i proč reagujeme z pozice Rodič (nejsi ok), Dítě (nejsem ok) a Dospělého (jsem ok, jsi ok).
Nicméně kniha je velmi těžko stravitelná, z mého pohledu plná nadbytečných grafů, na které autor hrdě odkazuje.
Jednotlivé informace (např., že Dítě manipuluje) je velmi složité v textu dohledat.
Neberu autorovi zásluhu, určitě šlo ve své době o převratnou knihu, ale když porovnám s knihami, které se věnují populární psychologii, rozvoji a práci na sobě, tak mají srozumitelnější strukturu a informace jsou tam více přehledně srovnané.
Hodně jsem váhala, kolik hvězdiček dát, jak říkám, autor určitě věnoval své práci hodně času a jednalo se pravděpodobně o převratnou práci. Ale mám obavu, že (stejně jako např. u Balanced Scorecard) by by pro problematiku stačil rozsah článku, nikoliv téměř 300 stran.
V podstatě, kdybych byla pedagog, byla by tato kniha jako povinná pro studenty za trest. Kdybych je měla ráda, sama bych jim těch 15 stran výtahu připravila.


Honza555
18.08.2019 4 z 5

Naprostý základ, tohle by si možná měli na úvod přečíst všichni ti dnešní psychospirituální buddhisti. Je to jako by všichni chtěli závodit s autama a řešili, jak so ho pomalujou, jakou reklamu si dají na kapotu atd, ale přitom nevěděli kde má motor a při kolika otáčkách mají řadit.

Knížka samozřejmě hodně zjednodušuje, degraduje člověka jen na jakýsi počítač, ale přesto na takové základní rozlišení, co a proč se v člověku odehrává, to bohatě stačí. Méně je někdy více, je to psáno pro laickou veřejnost, takže si myslím, že kdyby do toho autor začal ještě míchat archetypy a pod. už by se v tom většina lidí ztrácela.

Někdy se autom malinko vychloubá, jak jeho analýza spasí svět, někdy se zase snaží být vtipný, ale to jsou už jen takové drobné vady na kráse.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky do konce roku

13.12.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Já jsem OK, ty jsi OK v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených39x
v Doporučených3x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst103x
v Chci si koupit24x

Štítky knihy

transakční analýza

Autorovy další knížky

Thomas Anthony Harris
americká, 1910 - 1995
1997  75%Já jsem OK, ty jsi OK
2022  %Zůstaň OK: Transakční analýza v praxi