Komentáře knihy Nespoutaná duše

Přidat komentář

Kattie
24.11.2025

Kniha mi pomohla dostat se z náročné životní situace. Ze všech knih na téma osobního rozvoje, které se ke mně prozatím dostaly, byla tato nejkratší a přesto mi toho asi dala nejvíce.

brunettlibrary
26.10.2021

Skvělá kniha, ale napsaná velmi těžce. Já jako velký čtenář jsem s ní měla problém. Myšlenky jsou zde ale zajímavé a důležité pro uvědomění. Doporučuji!


Peyka
25.10.2020

Jedna z mých oblíbených "self-help", motivačních, pozitivně naladěných knih. Už jsem přečetla nespočet knih s touto tématikou, tahle se liší převážně ve formě psaní. Jakoby vypravěč opravdu promlouval k vašemu vnitřnímu já. Několikrát jsem se zamyslela a řekla si: " nojo, tohle se mi fakt děje v hlavě.! :D Pro anglicky mluvící doporučuji o novou sériii od Sarah Knight - Calm the f*ck down; You do you; F*ck no! Její sarkasmem překypující text čtenáře dokáže nabít energií a optimismem, že zjistíte, že když nejde o život, tak jde fakt o h*vno. ;)

Leusee
19.10.2020

Skvělá spirituální knížka, která se však velmi snadno čte a je jednoduché ji pochopit.

Honza555
18.08.2019

Podobné jako Moc přítomného okamžiku, ale daleko srozumitelnější. Autor začíná pěkně popořádku, aby i někdo, kdo přišel k podobnému tématu poprvé, věděl o čem je vlastně řeč. Tolle na vás hned vyprskne mysl, vědomí, ago atd. A kdo nemá s podobnou tématikou alespoň trochu zkušenosti, tak si myslím, že nemá šanci dopravdy rozlišit, co je vlastně co, natož tak ještě v sobě. A celkově mi to přijde srozumitelnější než E.T. je tam víc různých příkladů atd. Neopakuje se tam pořád jen: Když Vám shoří dům, buďte přítomní, když Vám parní válec přejede obě nohy, nic se neděje, to jen Vaše mysl z toho dělá problém atd. Takže určitě doporučuji začátečníkům, jenže každý hned skočí po M.P.O, protože je to zrovna hit a potom furt papouškujou buďtě přítomní, buďte přítomní, aniž by ve skutečnosti pochopili vo co vlastně go.

LBZ
27.12.2018
LBZ

Dost mi vadila autorova snaha čtenářům něco podsouvat - ve smyslu, že píše: "cítíte nebo zažíváte to a to"; "to a to se vám honí v hlavě" atp. Já osobně to často nemám v souladu s tím, co autor píše a tak jsem byl dost zmaten. Mimo to byl text místy hodně abstraktní a následně se z toho vyklubalo, že mám mít trauma z poškrábaného auta a nebo jiné banality. :-( Opravdu těžkým věcem se autor z mého pohledu moc nevěnuje a také moc konkrétně nepopisuje, jak se s věcmi vypořádat. Na druhé straně některé zajímavé myšlenky. Celkově mi to přišlo, že si prošel nějakou cestu a ta mu fungovala, tak ji popsal. OK, může to fungovat, ale jiní to mohou mít dost jinak...


Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium