honolulu1317 honolulu1317 komentáře u knih

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Knihu doporučuji přečíst před zhlédnutím stejnojmenného filmu. Jednak je povedenější (jak tomu bývá) a také si budete nuceni na celou záležitost udělat vlastní názor a nebudete ovlivněni filmem, který se přiklonil k určité interpretaci. Pokud by jste trvali na filmu před knihou, potom bych doporučil Evropu Larse von Triera. Neznám lépe umělecky uchopené Německo v roce 1.

30.11.-0001 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Ignacius -nevíte, zda ho máte litovat, milovat či nenávidět. Já sám si ho začal hýčkat a to se s ním absolutně nedá žít. Mám slabost pro mongoloidy tohoto světonázoru... Rád bych si s ním dopisoval.

30.11.-0001 5 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Když Nick Cave popisuje sluneční den, začnete nenávidět léto. Slyšíte housle Bad Seeds, blues, bzučící dotěrný hmyz, cítíte hnijící maso (nejen zvířecí)... V této knize si moc slunečních dnů neužijete, připravte si pláštěnku. Dále se bude hodit bible. V hlavě Vám bude znít gospel. Je poměrně snadné zatoulat se v bažinách, v těch duševních ještě snadnější. Lidská duše je hluboká, je hluboká, je hluboká. (Euchrid, Beth, Casey Mo, Poe, Nemluvímzlo, Moušl, Mezek, Taťka, Mamka, Psíhlavsko)

30.11.-0001 5 z 5