holomex holomex komentáře u knih

Hrůza Hrůza Arthur Machen

Atmosféra je výjimečná. A navíc krásně provedená kniha.

07.09.2021 5 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

(SPOILER) Ajajaj. To už je hodně archaická kniha. Pokud nemáte k Londonovi nějakou lásku z dětství, tak asi moc nezaboduje. Já jsem to teda sotva urval do konce. Uznávám, že tu je pár poutavých pasáží, hlavně z toho jeho budování kapitalismu. Ale v okamžiku, kdy se to překlopí do moralizující šablonovité lovestory, tak je to fakt až k nepřežití. Dalo se to ještě napravit nešťastným (realistickým) koncem. Ten ale nenastal, i když k němu bylo slušně nakročeno. Tak jo, když pohádka, tak pohádka. Ale fakt už jen pro pamětníky.

07.09.2021 1 z 5

Podtrženo Podtrženo Václav Klaus

Líbí se mi koncepce. Je fakt zajímavé sledovat život člověka prostřednictvím výpisků, které si dělal v průběhu padesáti let. Je podnětné zjišťovat, jakou platnost dnes mají tehdejší myšlenky a jak se může v průběhu času měnit jejich hodnocení. Nelíbí se mi přece jen moc časté zdurazňováni, že se autor s tím a tím znal, tam a tam přednášel a odtud a odtud má čestný doktorát. Ale celkově hodnotím pozitivně a myslím, že si z těchto výpisků udělám pár výpisků:)

08.07.2021 3 z 5

Válka bohů Válka bohů Hartwig Hausdorf

Knížka mně přijde povrchní, jakoby šitá horkou jehlou. Po nadějném úvodu je to jen výčet. Bohužel ty historické události nebo záhadná místa jsou obvykle popsány bez hlubšího vhledu. Což může být způsobeno nedostatkem informací, nebo taky přístupem autora. Fakt ho podezřívám, že tady šel jednoduchou cestou: sestav kompilát, dej tomu dobrej název, on si to zase někdo koupí. Čekal bych možná méně událostí a víc hloubky. Čekal bych spoustu ilustrací, nákresů, fotografií...Ta obrazová příloha, která je tady, je fakt srandovní. No, ještě že jsem knihu koupil ve výprodeji za nízkou cenu, takže aspoň nejsem naštvanej:)

20.04.2023 1 z 5

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

Brno je město mého srdce, část mého rodu odtud pochází a prožil jsem tam mnoho hezkého. I proto jsem si s chutí prolistoval tuto knihu. Něco jsem přeskočil, něco se zájmem přečetl, bylo to pro mě příjemné. V knihovně ji mít nemusím, ale oproti Destrukci aspoň Bilera tentokrát nestrhám.

15.04.2023 3 z 5

Ďáblův sad Ďáblův sad Alain Gerber

Knížku jsem si koupil už dávno ve výprodeji. Zaujal mě obal i anotace (nejmenovaná diktátorská latinskoamerická země). A pak v průběhu let jsem podnikl několik pokusů ji přečíst. Ale nezadařilo se. Až teď jsem si ji zařadil do čtenářské výzvy (v kategorii "knihy, které nikdo nehodnotí":), protože přece není možný, abych neudolal knížku se 130 stranami. No, byl to boj. Snad nikdy se mi žádná knížka nečetla takhle blbě a těžko - i když mě zajímalo, jak to bude dál. Je to asi jazykem, stylem, nevím jestli i překladem. Autor je nějaký jazzman, tak to možná poskládal moc složitě.:) Nemůžu říct, že kniha je nekvalitní, ale pro mě znamenala jednoznačně zklamání.

23.04.2022 2 z 5

To nejlepší z blogu 2015-2020 To nejlepší z blogu 2015-2020 Marian Kechlibar

Pro mě je to ve svém ranku Kniha roku 2021.

21.03.2022 5 z 5