hocikto hocikto komentáře u knih

Heráci Heráci Irvine Welsh

Na tuto knihu jsem narazil čistě náhodou a popravdě jsem neznal ani autora tohoto díla. Našel jsem si ho na internetu a jelikož všichni šíleli z knihy Trainspotting, tak jsem si jí prostě musel přečíst. Trainspotting neměli, tak jsem si pořídil knihu Heráci. Naprosto skvělá kniha, která mě bavila od první stránky až po tu úplně poslední. Něco podobného jsem hledal dlouhou dobu a už i přestával věřit, že nějaká podobná existuje. Vymyká se pravidlům a to mě na ní baví. Téma naprosto dokonalé, člověk by ani neřekl, jak zajímavý příběh, může takový feťák zažívat. Napsáno bez servítek a přesně tak, jak to prostě v realném životě je. Doporučuji přečíst i těm, kteří už před nějakým časem četli Trainspotting a nebo viděli film.

27.04.2015 5 z 5

Extáze Extáze Irvine Welsh

Ze všech welshových knih, které jsem četl, je tato kniha, alespoň pro mne ta nejslabší. První příběh je nudný tím, jak se prolíná s knihou, kterou píše jedna z postav. Další dvě povídky, už jsou welshová klasika, které mě dost bavily. Po přelouskání první povídky, jsem zbytek přečetl asi za dvě nocování. Tuto knihu beru spíše, jako zpestření a i sám autor v jednom rozhovoru řekl, že s ní není úplně spokojený. Souhlasím.

Porno Porno Irvine Welsh

Skvělé zakončení už tak dokonalého příběhu. Pro člověka, který četl Heráky a Trainspotting je velice zajímavé sledovat, jak naši hrdinové dopadly. Heráci byli ještě kluci s nějakou nadějí, Trainspotting byla část života, který bych označil, jako mrtvý a porno bylo dokonalé ve zobrazení těch mladých fetáků, kteří, tak nějak dospěli, ale stále v sobě mají ten hnus, který se na konci knihy vrátí a někteří opět dopadnou na svou důvěru. Příběh skončil, teď už nezbývá něž se těšit na filmové zpracování.

26.10.2015 5 z 5

Postelová tajemství mistrů kuchařů Postelová tajemství mistrů kuchařů Irvine Welsh

Četl jsem Heráky, Trainspotting, Porno, Extázy a všechny tyto knihy byli úžasné a zajímavé. Postelové tajemství mistrů kuchařů je pro mě naprostá jednička. Kniha má velice chytlavý příběh, doplněn Welshovými parádně vykreslenými chlastačkami, drogami, bitkami, doplněné o klasické nechutnosti, jak jsem u něj zvyklí a co mě prostě vždy dokáže pobavit. Skvělá kniha, už se těším na další... Opět si zaslouží nejvyšší hodnocení.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

První knížku, kterou jsem od autora četl byli Heráci a teď jsem asi v polovině Trainspottingu. Knížka mě baví stejně, jako Heráci. Hodně se mi líbí ta změna lidí, tím že pokročila ve své drogové závislosti a jsou více brutální než v předchozí knize. Humor je na špičkové úrovni, fakt povedená kniha. Už se těším na Porno, ale netěším se, až se tento příběh uzavře, protože bude těžké najít další takhle závisláckou knížku.

27.04.2015 5 z 5