hlosik hlosik komentáře u knih

Sin City #1 Sin City #1 Frank Miller

Nemám rád komiksy, které se stojí jen na (vynikající) stylizaci, protože vlastně díky nim je komiks samotný většinou lidí chápán jako obrázková knížka pro děti. Na druhou stranu, tohle byl pořádnej nářez, takže pod 4* jít nemůžu. Ale další díly si půjčím v angličtině, aby mi ten primitivní a přímočarý scénář byl alespoň k něčemu užitečný :) .

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Další skvělá depresivní kniha od Palahniuka, bohužel si pro tentokrát vybral téma, které jde dost mimo mě.

30.11.-0001 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělý rozbor VŠECH totalitních systémů (že se tu lidé oslovují soudruhu ještě neznamená, že je kniha pouze zobrazením totalitního komunismu, hlavně s přihlédnutím k faktu, že byl Orwell socialista), do detailu vypilovaná společnost, která se řídí hesly jako "svoboda je otroctví", fascinace Velkým Bratrem, vůdcem, který již možná nežije, to jest 1984, jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Závěr jenom potvrzuje to, že ryze totalitní stát nikdy nepůjde svrhnout.

30.11.-0001 5 z 5

Hlúpi bieli muži Hlúpi bieli muži Michael Moore

Této knize plné hodnocení nedávám snad jen z jediného důvodu, stejně tak jako u všech filmů Michaela Moorea(snad jen Bowling for Columbine je vyjímkou), i zde je na můj vkus až příliš mnoho demagogie, někdy se autor vyjadřuje téměř arogantně. Taky se mi nelíbilo, že se Moore
cpal Bushovi i do rodiny. Jestli jeho nezletilé dcery mají problém s alkoholem, mě zajímá daleko méně než pozměněné volby v jeho prospěch. Jinak tuto knihu musím doporučit, jedná se totiž o velice vtipnou kritiku dnešní americké společnosti.