Hemingway178 Hemingway178 komentáře u knih

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Kerouac se potkal s Millerem. Je to sprostý a občas nechutný? Jasně! Ale je to o životě? 100% Bez příkras podaná zpráva o životě a o tom, že někdy se můžete rozkrájet a je vám to stejně prd platný.

09.03.2023 4 z 5

Hammett Hammett Joe Gores

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím. Noir v té nejlepší tradici žánru. Odstartovala můj zájem o skutečnou Hammettovu osobnost. Dashe bych chtěl mít po své boku až to půjde do ....

09.03.2023 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím, a jediná, u které mám i na popáté záchvaty smíchu.

09.03.2023 5 z 5

Pomsta omegy Pomsta omegy Bob Mayer

(SPOILER) Akční špionážní thriller pro chlapy, fanoušky Delta force a podobných uskupení. S překombinovanou zápletkou, u které se - paradoxně - nesmí moc přemýšlet.
Plusy - Rychlý spád; dostatek akce; přiměřená délka
Negativa - záporáci jak z Bonda, ale bez jejich elegance; zvyšování atraktivity detaily úchylek; hlavní hrdina děj sice spustí, ale pak je jen pozorovatelem a účastníkem, oddřít to musí jiní
Pobaví - hlavně v dnešní době, ukrajinský plukovník prodávající teroristům nervový plyn ze zbytků zásob bývalého Sovětského svazu

09.03.2023 2 z 5