HeliQ HeliQ komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Je strašně jednoduché odsoudit knihu, kterou nemáte přečtenou. Nestačí nakouknout na pár stránek. Takovou chybu jsem udělala i já, ale po rozmluvě s kamarádkou jsem se rozhodla Stmívání nakonec přečíst. Bylo to úžasné čtení. Přečetla jsem ty úžasné knihy a potom se podívala na filmy, které jsou oproti tomu jako nějaký klip. Kdo tuto knihu odsuzuje jako pitomý román pro dívky, tak asi nepochopil tu komplikovanost, ten emocionální náboj, který tato kniha má. Ten talent, který má Stephenie Meyer. Jde sice o krásný pohádkový fantas příběh, ale z psychologického hlediska je to dost zajímavé. A kdo tuto knihu nepochopil, nebo odsoudil, tak ho dost lituji, protože mu chybí představivost a vyzrálé city.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Proč jen pro děti? Starší se tomu musí alespoň zasmát. ;)

Elfové I Elfové I Bernhard Hennen

Přečetla jsem mnoho románů a fantasů, ale ne všechny byly tak napínavé a chytře uspořádané.
V této knize jsem dokázala vnímat pocity,kterými je román zaplaven.
Bylo až k neuvěření, jak se děje na odlišných místech i v různém čase mezi sebou dokázaly proplétat, jako by do sebe vždy zapadaly. S dalším slovem, větou a kapitolou se mi otevřely oči dál. Dál k tomu, abych tušila konec, ale vždy nastal náhlý zvrat. Mile mne překvapilo, že konec není takový, jaký jsem předpokládala. Nemám nejmenší tušení, jak by to mohlo pokračovat v knize druhé a to mě těší. Naprosto mne dojalo a byla jsem okouzlena, když se Nuramon a Farodin, dva elfové různého rodu a povahy, kteří usilují o přízeň krásné a moudré elfky Noroelle několik desítek let, postavili své oddané královně, aby zachránili svou milovanou, o kterou na dlouhý čas přišli nešťastnou shodou okolností.
Nemusím být postavou fantasu, abych nepochopila, že v našich životech je to velice podobné. S těmito případy se setkáváme běžně, až na to, že v nich nevystupují elfové, víly a spoustu dalších úžasných nadpřirozených bytostí.

Oheň, jímž hořím Oheň, jímž hořím Michelangelo Buonarroti

Úžasné, nezapomenutelné sonety... zbožňuji ho.