helenah helenah komentáře u knih

Jmenuji se Marie Jmenuji se Marie Antonín Randa

Útlá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem - přesně jak je to v anotaci. A určitě se k ní budu ráda vracet.

04.11.2021 5 z 5

Ptáci na zemi a ryby ve vodách Ptáci na zemi a ryby ve vodách Alžběta Šerberová

Když tato knížka před lety vyšla, nedokážu vysvětlit,proč mě tak zaujala. Hrdinka mě dráždila...a hrozně bavila zároveň. Pak zapadla a úplně jsem na ni zapomněla. Nedávno ta knížka nějak vyplavala při probírání knihovny a tak jsem se znovu začetla. Už mi není 20 jako tehdy, je mi 60 : -) ....ale pořád mě dráždí a baví ta zvláštní Kateřina

29.08.2021 5 z 5

Rozmluvy s Bohem: Advent – Doba vánoční – Zjevení Páně Rozmluvy s Bohem: Advent – Doba vánoční – Zjevení Páně Francisco Fernández-Carvajal

Celá série Rozmluvy s Bohem je velmi příjemným a inspirativním průvodcem při denní modlitbě. Je psána bez teologických chytrostí ;-) prostým a srozumitelným jazykem pro normálního křesťana, který chce pravidelně rozmlouvat s Bohem.

12.05.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Romantika i napětí krásně smíchané. Líbí se mi moc atmosféra, kterou paní spisovatelka vdechla do všech svých knih.

01.01.2021 5 z 5

Povoláním člověk Povoláním člověk Karel Satoria

Muž, který při modlitbě dokáže plakat radostí jako malé dítě, které se uklidňuje v náruči své něžné mamy...a ještě o tom dokáže psát a není to sladkobolné, pobožné a těžko uvěřitelné, ale krásně nakažlivé...úžasná knížečka. Děkuji

10.10.2020 5 z 5

Vzpomínkomat Vzpomínkomat Renáta Šťastná

Milá vzpomínková kniha,připomínající dobu nedávno i dávno minulou. Nevím jestli naše děti a vnoučata,zahlcená spoustou jednoduše dostupných věcí,hraček,jídel....všeho....nebudou vlastně chudší o tyto krásné vzpomínky

07.02.2019 5 z 5

24 adventních příběhů 24 adventních příběhů Katharina von Krosigk

Milovaná knížka našich dětí v předvánočním času

30.10.2018 5 z 5

Vánoční kniha Vánoční kniha * antologie

Nádherná kniha

28.10.2018 5 z 5

Ever After High - Tajná kniha o přátelství Ever After High - Tajná kniha o přátelství neznámý - neuveden

Pro milovnice panenek Ever after high. Zápisník tajností, jaké mohou mít jen malé princezny-pohádkové i ty současné.
Krásná knížka, bohužel se už nikde nedá sehnat.

22.09.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Jak tu už bylo napsáno-trochu rozvláčně se táhnoucí úvod. Pak mě to ale vtáhlo...a konec je opravdu bomba. Jo-určitě doporučuji

01.07.2018 5 z 5

Udatnému bojovníkovi Udatnému bojovníkovi Sheri Rose Shepherd

Nádherná modlitební kniha pro malé kluky, ze kterých mají vyrůst velcí muži..koupila jsem vnukům. Mluvit s kluky o víře a modlitbě je nadlidský úkol. Tato knížka může být dobrým pomocníkem těm, kdo chtějí kluky k víře povzbudit....

27.06.2018 5 z 5

Když vaří múzy Když vaří múzy Jitka Novotná

Milé rozhovory s úžasnými lidmi...recepty jsou příjemná přidaná hodnota této knížky

23.06.2018 5 z 5

Pohádky z koše vládce Krakonoše Pohádky z koše vládce Krakonoše Václav Mírovský

Milovaná kniha mého dětství. U pohádky O zlém Dědřichovi jsem prý plakala...Nedávno jsem ji asi po čtyřiceti letech našla na půdě.

18.06.2018 5 z 5