Hebrey Hebrey komentáře u knih

Záhada Wallenberg: Zmizel zachránce maďarských Židů v sovětském gulagu? Záhada Wallenberg: Zmizel zachránce maďarských Židů v sovětském gulagu? Rudolf Ströbinger

Ačkoliv kniha pojednává o událostech poměrně dramatických a o marném pátrání po osudu člověka, který si rozhodně zasloužil příjemnější osud, než jaký mu byl nadělen, je celkem srozumitelně napsaná a velmi dobře se čte. Pro někoho může být překážkou množství vysvětlivek, ale ty holt k tomuto žánru patří. Jedinou výtku bych snad měla ke kapitole Záhady, v níž se autor snaží utřídit jednotlivé nesrovnalosti v poznatcích o tom, co se s Wallnebergem stalo. Utřídit se mu je moc nepodařilo, naopak přeskakuje z jedné záhady ke druhé, neustále se vrací v čase a podrobně popisuje události, které s případem souvisí jen nepřímo.

05.12.2016 4 z 5

...kdo věří, dívá se dopředu ...kdo věří, dívá se dopředu Josef Lukl Hromádka

Uf.... ačkoliv si člověk v citacích a myšlenkách Jana Hromádky i něco málo poučného najde, je to dost náročné čtení. Kniha je silně teologická a psaná dost složitým slohem. Životopis, i když se jedná o teologa, by se jistě dal napsat i čtivěji.

05.12.2016 2 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Trochu příliš naivní na to, aby to byl seriózní román. Na ruhou stranu, jako oddechovka na jedno poklidné odpoledne, je to docela dobré.

05.12.2016 3 z 5

Láska bez podmínek Láska bez podmínek John Powell

Jedna z mála knížek, kterou jsem přečetla jedním dechem a vícekrát než jen jednou. Není jednoduché napsat o lásce tak, aby to nebylo dlouhé, ale aby člověk obsáhl všechno podstatné, co to slovo znamená. Panu Powellovi se to podařilo.

05.12.2016 5 z 5

Kristus a rodina Kristus a rodina Štěpán Šoltész

Myšenka knihy je dobrá. Problém vidím v tom, že je příliš teologická a tím pádem je těžko srozumitelná nejen pro nevěřícího, kterému by se náhodou dostala do ruky, ale i pro řadového křesťana. Může být dobrá pro faráře, kazatele a pastory, kterým může přinést informace pro pastorační službu apod.

05.12.2016 3 z 5

Lov nebo zjevení? Lov nebo zjevení? Lubomír Ondráček

Ač nerada, ale nemohu hodnotit lépe. Pár praktických rad se tam najde. Avšak ačkoliv jsem křesťanka, měla jsem se strohými názory autorů poněkud problém. Chápu, že jejich vztah asi vznikl tak, jak popisují a na problematiku hledí z vlastní zkušenosti. Jenže takhle striktně nalajnované to zkrátka nemá každý, dokonce ani většina křesťanů ne.

01.12.2016 1 z 5

S dětmi v přírodě S dětmi v přírodě Ivana Šircová

Bohužel musím říci, že mě kniha trochu zklamala. Očekávala jsem nějaké užitečné nápady a rady, které by byly víceméně univerzální tak, jak to obvykle v podobných knížkách bývá. Kvůli nim si koneckonců rodiče, učitelé, vychovatelé a vedoucí dětských skupin tyto knihy kupují. Autorka ale rozsáhle vypráví o svých vlastních výletech, které absolvovala se svými dětmi, pevně je zasadila do konkrétního místa, a až na konci každé kapitloly jsou poměrně stručně uvedeny aktivity, které je možné v podobné situaci využít.

29.11.2016 3 z 5

Nejlepší recepty z televize Nejlepší recepty z televize Jiří Babica

Úplným "odpadem" tuto kucahřku nazvat nemohu, protože bych tím popírala, že jsem si z ní předi jen asi dva recepty opsala, ale žádná sláva to skutečně není.

29.11.2016 1 z 5