Hanina89 Hanina89 komentáře u knih

Kaput Kaput Curzio Malaparte (p)

Nečte se to dobře, mnohé dialogy jsou až na hranici srozumitelnosti, ale některé scény už nikdy z hlavy nevymažu, třeba makabrózní pochod znetvořených postav do úkrytu.

22.10.2022 4 z 5

Gustav Krum: (vypravěč dobrodružství a historie) Gustav Krum: (vypravěč dobrodružství a historie) Vladimír Prokop

Škoda, že tam není víc obrázků. Ale jinak zajímavé.

13.10.2022 5 z 5

Čtyři české osudy: tragický úděl rodiny Mašínovy Čtyři české osudy: tragický úděl rodiny Mašínovy Zdena Mašínová

Paní Mašínové si ohromně vážím.

11.10.2022 5 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek IX., 1683-1740 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek IX., 1683-1740 Jiří Mikulec

Některé kapitloly se čtou výborně, jiné strašně špatně, je to bohužel hodně nevyrovnaná kniha.

11.10.2022 4 z 5

Bývali Čechové... : české historické mýty a stereotypy Bývali Čechové... : české historické mýty a stereotypy Jiří Rak

Miluju to :) Přečteno asi pětkrát, navýsost cimrmanovské.

11.10.2022 5 z 5

V pavučinách času: Dobrodružný život našich předků V pavučinách času: Dobrodružný život našich předků Jaroslav Čechura

Skvělá knížka o životě, jaký byl. Jen moc nesouhlasím s tvrzením, že prof. Čechura je skvělý vypravěč. Jeho knížky (ty, které znám) se většinou moc dobře nečtou, i když témata jsou vždycky zajímavá. Tohle je ale - předpokládám díky Lukáši Kašparovi - napsané výborně.

11.10.2022 5 z 5

Neklidný život obyčejné ženy: Johana Peřková Neklidný život obyčejné ženy: Johana Peřková Jaroslav Čechura

Příběh je strašlivě zajímavý, jen je to nudně podané. Vzhledem k strhujícímu osudu Johanny je to trošku škoda. Ale dobré.

11.10.2022 4 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Je to sice jen esejistická záležitost, založena na studiu jiných, ale je skvěle vyprávěná a skvěle vyargumentovaná.

Einstein v Čechách Einstein v Čechách Michael D. Gordin

Řadu věcí jsem vůbec netušila, a to jsem ov tom kdysi psala seminárku.