hana6742 hana6742 komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Moc dobře čtivá knížka. Děj je zajímavý a po dlouhé době opět knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji téměř v kuse. Film mi poté přišel jako hodně slabý odvar.

01.03.2016 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Jako mnoho lidí zde, také jsem první shlédla film (snad 10x) a až poté četla knihu. Nedokážu ale srovnat filmové zpracování s knižním, obojí mě něčím nadchlo. Film se mi vždy líbil, ale po přečtení knihy mi některé věci z něj více zapadají do sebe. Kniha mi také přišla lepší v propracovanosti, ve filmu hodně důležitých částí z knihy chybí (ale obešel se i bez nich). Knížka mi po přečtení stále ještě leží v hlavě, pasáže Louisových myšlenkových pohnutek mi tedy ve srovnání s jinou literaturou, kterou jsem četla, dlouhé nepříjdou a naopak dodávají knize dramatický nádech a příběh hodně prohlubují. Svým příběhem mě kniha docela zasáhla (i na slzy došlo) a po dlouhé době opět knížka, kterou jsem přímo hltala.

02.10.2015 5 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Nečetlo se to špatně, ale po Interview s upírem to bylo něco hodně jiného, než jsem očekávala. Knížku jsem nedočetla, skončila jsem tak v 1/3, takže ji ještě určitě dám šanci, ale zatím mě nijak moc nezaujala, Interview s upírem mi přjde teda daleko lepší. Moc mi nesedí charakter Lestata tak, jak je popsán v Interview, tady s tímhle, ale možná jsem jen nedošla do správné části knihy. Za mě tedy zatím 3/5.

01.03.2016 3 z 5