halamovalucie halamovalucie komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je napsána podle skutečného příběhu, příběh souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu-s čísly která měli vězni vytetovány na svém předloktí. Příběh je o slovenském židovi jménem Lale Sokolov který se stal v koncentračním táboře Osvětimi tatérem a musel své spoluvězně označovat číslicemi. Využil svou relativní volnost aby pomáhal druhým vyměňoval šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo k tomu aby udržel ostatní vězně na živu. V jeho vzpomínkách je i láska on a jeho dívka Gitin spolu měli syna, tenkrát nedoufal že se ho vůbec dočkají. Kniha se mi moc líbila a doporučuju všem kteří mají rádi knihy o druhé světové válce.

09.12.2023 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Mauglího, který se ztratil své matce pronásleduje v džungli krutý tygr Šer Chán. Mauglí se uchýlí do vlčí jeskyně, protože vlci nenávidí Šer Chána, újmou se Mauglího a matka vlčice ho vychovává společně se svými vlčaty. Rozzuřený Šer Chán odchází s nepořízenou, ale otec vlk a matka vlčice se těší, že jednou se karty obrátí a Mauglí bude lovit Šer Chána.Když Mauglímu je již sedmnáct a v džungli nastává jaro, vrací se ke své adoptivní matce Mesue. Knížka mě docela zaujala a líbila se mi.

08.02.2024 3 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Tato kniha je založena na skutečné události. Kniha vychází z Gustavova tajně vedeného deníku. Vypráví příběh o odvaze a přežití v období holocaustu. Gustav byl otcem dospívajícího chlapce Fritze, v roce 1939 byl Gustav zatčen nacisty a se svým synem byl odvlečen do německého koncentračního tábora Buchenwaldu. Po té Gustava zařadili do transportu do Osvětimi, což v té době znamenalo rozsudek smrti. Jeho syn ho odmítl opustit a tento transport absolvoval s ním. V Osvětimi začíná i končí jejich časy hrůz, utrpení, hladu a nucených prací.

17.09.2023 5 z 5