Hajajan Hajajan komentáře u knih

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Na začátku knihy mne pan Švehla překvapil názorem, že Magora považuje, vedle Havla, za nejdůležitější osobnost české historie druhé poloviny 20.st. Po dočtení mu musím dát za pravdu. Po přečtení knihy ve mne převládá zejména obdiv a vděk, k lidem jako Magor, díky kterým zůstal doutnat ohýnek svobody i v dobách nejtemnějších. Velký dík, pane Švehlo, za Vaši pečlivou badatelskou práci.

13.02.2018 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Osud T.G.M, tak jak jej zachycuje vlastními slovy (zachycenými Čapkem), mne zásáhl. Ta síla, čistota a přímost, která z jeho vypravování číší, dělá v mích očích z Masaryka největší Osobnost, která v naší zemi byla. Děkuji Čapkovi, že si dal tu práci, díky které si i my můžeme po sto letech znovuprožít dobrodružný a naplňující život T.G.M Pro mne osobně kniha a její poselství znamená velkou životní motivaci a silný impuls k přehodnocení svého způsobu pohledu na sebe a na svět.

06.02.2015 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Docela jsem s knihou bojoval a závěr dočítal už trochu z donucení, abych neodcházel od rozečtené knihy. Byť měla kniha spoustu pasáží, které mne vtáhli, tak celkově je pro mne spíš zklamáním.

07.04.2020 2 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Murakami psát umí, což o to, ale tenhle příběh se mi táhl jak suchý rohlík a nemohl jsem se dočkat konce, abych si spravil chuť jinou knihou.

24.09.2014 2 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Zajímavý život sepsaný čtivým způsobem. Autor vždy dokáže umně vykreslit atmosféru doby ve které se utváří osobnost OH. Nejprve se věnuje nastínění pavlačové republiky Žižkov, ve které OH vyrustála, aby postupně přešel k syrovému a svobodnému duchu nepříznivém období 70. a 80. let ,kde pak jasně vystupuje osobnost OH jako nezlomné a hrdé ženy. Velká část knihy je, z pochopitelných důvodů, věnována také Václavu Havlovi, se kterým tvořili "jednu bytost".
Pro mne osobně inspirativní čtení. Zejména pak část věnující se období tvrdé normalizace, kdy se režim pokoušel Havlovy, zlomit. Marně. Díky za takovou osobnost a díky Pavlu Kosatíkovi, že mne s ní seznámil.

23.03.2015 5 z 5