haduskova haduskova komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další kniha od oblíbené autorky - nevybírala jsem knihu podle tématu, vlastně jsem si ani nepřečetla, o čem mám být, nehledala jsem recenze. Prostě autorka píše skvěle a její předchozí knihy mne dost zasáhly. Byly skvělé, každá trochu jinak.
Tato byla neuvěřitelná - zacloumala se mnou a dost mne vyděsila. I když příběh byl psán jako fikce, je až neuvěřitlené, jak je aktuální. Jak opět a znovu vybublává na povrch a pomalu se rozlézá mezi lidi - strach, nejistota, nenávist, pocit zmaru a beznaděje. Nezvládala jsem to číst souvisle, bylo mi až fyzicky zle či úzko, občas jsem některé pasáže přeskakovala, abych mne to tolik nepohltilo. Při druhém čtení si to vynahradím - autorka píše tak, že je škoda vynechat jediné slovo či souvětí.
Doporučuji - jak někdo již psal - jako povinnou četbu (nejen) mladým lidem.

10.02.2022

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Stále nevím, co si o knize myslet - přečetla jsem asi do poloviny a pak definitivně odložila. Očekávala jsem silný příběh, emotivní čtení, těšila jsem se, ale přišlo mi to spíše takové naivní a jednoduché... ne obsahem, ale stylem psaní. Prostě jsem knize nevěřila (což neznamená, že v anděly nevěřím). Takže zklamání, očekávala jsem asi něco jiného.

09.12.2019

Zapomeň na Alzheimera Zapomeň na Alzheimera Cornelia Stolze

Velmi důležitá kniha - sice již 10 let "stará", ale obávám se, že je aktuálnější než dříve, neb farmaceutické lobby a propojení s lékaři je čím dál horší.
Vyvstává zde spousta otázek k zamyšlení, odhalují se zaběhlé manipulativní postupy, které vyděšeného pacienta či rodinu ani nenapadnou. Lékaři předpisují léky za svůj obor, ale už nevidí, že dotyčný bere léky, které jsou kontraproduktivní. Spousta léků vyvolává symptomy, které jsou typické pro "alzheimera". Pokud je někdo z rodiny obdobně diagnostikován, zbystřete a čtěte! Doporučuji.

20.02.2023