h2220 h2220 komentáře u knih

Třikrát ve vážném podezření Třikrát ve vážném podezření Margaret Yorke

Tři detektivní příběhy z anglického venkova. Autorka znamenitě líčí prostředí i postavy. Nejdramatičtější je příběh sadistického vraha žen, který si myslí, že při svém lovu na ženy neudělá chybu a je si jistý, že na něj policie nemůže přijít. Psychopatlogická sadostická osobnost však spravedlivému trestu neunikne.
Obsahuje: Major, který neměl medaile, Ruka smrti, Zcela soukromá vražda

03.01.2015

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Vtipně podjednaná detetkivka ze staré Prahy. Poznáváme různé postavičky z galerky, z módních salónů a hlavně zhrzené pisatele - básníky a jiné spisovatele. Další dějovou linkou je vztah dr. Pivoňky s mladou slečnou. Vtipné jsou zejm. popisy továrníka a jeho tendence propadnou tu víře, tu jiné filozofii - a jeho karamboly s automobily.

03.11.2014

Oběť Oběť Arnaldur Indriðason

Knihu jsem přečetl na jeden dech. Detektivka z temného a studeného Islandu. Mrtvola muže podřezaná břitvou a obtížné hledání policistiky po svědcíh, kteří mohli vidět vraha .. Paradoxně jediným svědkem, který vede polici na stopu je svědek nejméně důvěryhodný - starší žena, zřejmě paranoidní která sleduje elektromagnetické vlny které jí září do bytu přes stěnu... Příběh směřuje k nevyjasněným křivdám z minulosti, o kterých ti kteří vědí nechtějí mluvit .

03.11.2014 odpad!