h.dalibor h.dalibor komentáře u knih

Pohřešuje se... Pohřešuje se... Zdeněk Jirotka ml.

Docela dobrá oddechová socialistická detektivka.

06.07.2023

Africké cesty I. Africké cesty I. Jaroslav Raimund Vávra

První část 1. dílu zajímavá, osibní zážitky, druhá část spíš kompilace.

06.07.2023

Bloudění v kruhu Bloudění v kruhu Jan Martinec

Pokračování prvního dílu (Útěk před žlutou hvězdou). Literatura pro děti ale i dospělé, realisické, trochu smutné. O válce v severní Africe řekne docela hodně, čtivě. Nechápu, proč knihu za normalizace "uklidili", škodili tím sami sobě. Přeju hezké počtení.

30.03.2022

Útěk před žlutou hvězdou Útěk před žlutou hvězdou Jan Martinec

Napínavé čtení, přečetl jsem na 1 zátah. Je vidět, že je to podloženo vlastními zážitky. Ani občasné naivní představy o SSSR nepůsobí uměle, u dítěte z 2.sv.války těžko hledat objektivní náhled. Moc doporučuji. I druhý díl.

30.03.2022

Na třech řekách: Veselé i rozmarné putování po Lužnici, Otavě a Vltavě Na třech řekách: Veselé i rozmarné putování po Lužnici, Otavě a Vltavě Evžen Peřina

Příjemné a milé čtení, obzvlášť na deku k vodě. Vydáno 1956, ale bez ideologie.

04.01.2022 4 z 5

Úřední perličky Úřední perličky Miroslav Šebor

Příjemné retro.

04.01.2022

Jeden den prázdnin Jeden den prázdnin Jiří Kolář

Krásná knížečka odehrávající se v Kladně a okolí. Je plná půvabných ilustrací Kamila Lhoták. Pro pamětníky kladenských dolů, rudé záře nad Kladnem, dětskýma očima. Kamil jede navštívit dědečka vlakem z Masaryčky do Lán. Knížečka se dá přečíst za večer dětem před spaním.

12.02.2021

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Krásná kniha pro děti, moc se mi líbily ilustrace pana Zápala, a hlavně že vše je podáno s humorem. Nebyla to žádná ideologie, jak někdo tvrdí v komentáři, až v dalších dílech byl asi autor nucen našroubovat něco dle zadání (malá jablíčka apod.). Sehnal jsem ji znova v antikvariátu, teta jí ani ve stáří nechtěla vydat... :-)

21.09.2020

Občánku, a co teď? Občánku, a co teď? Hans Fallada (p)

Překrásná a čtivá, hladící po duši.

02.08.2020 4 z 5

Hrdinové z pohádek Hrdinové z pohádek Ladislav Dvorský

Půvabná a vtipná knížka, dobrá na předčítání pro děti, hesla jsou krátká a nápaditá, taková jakoby pohádková encyklopedie

02.08.2020

Pan Auťák a Vinnetou Pan Auťák a Vinnetou Zbigniew Nienacki

Přečteno jedním dechem,pěkné a napínavé,úsměvné čtení.Překvapivé pro mě je,že v polském zfilmování hrál p. Auťáka Mikulski-kpt.Kloss! Bohużel na youtube filmy nejsou. V mládí mě tyto příběhy zcela minuly,škoda.Přečtu si i zbylé díly.

21.06.2020

Z kroniky našeho rodu Z kroniky našeho rodu Adalbert Stifter

Čte se to dobře, rozhodně to nenudí, jak Stifterovi podsouval kritik citovaný v předmluvě.

12.08.2014