Hrdinové z pohádek

Hrdinové z pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73651/hrdinove-z-pohadek-73651.jpg 3 6 2

Soubor krátkých medailónků, postihujících s vtipem i poezií charaktery, myšlení a jednání pohádkových hrdinů, zahrnujících lidi urozené (král, královna, princ, princezna) i neurozené (chudák, loupežník), lidi určitého věkunebo příbuzenského vztahu (babička, dědeček, dívka, dcera), lidi určitého charakteru (lakomec, lenoch), zaměstnání (kovář, krejčí, kuchař, švec), bytosti nadpřirozené (anděl, čert, drak, Krakonoš, rusalka, vodní víla) i zvířata(kohout, labuť, liška). Příběhy, které se snaží vědomě i v podtextu převádět dětské čtenáře z ireálna pohádek do reálna současného života, poskytují vtipnou a jazykově vybroušenou četbu i pro dospělé.... celý text

h.dalibor
02.08.2020

Půvabná a vtipná knížka, dobrá na předčítání pro děti, hesla jsou krátká a nápaditá, taková jakoby pohádková encyklopedie

eraserhead
30.06.2013 2 z 5

Uvědomuji si, že již několik desetiletí nepatřím do věkové kategorie čtenářů podobných knih, ale i přesto jsem během předčítání synovi často přemýšlel, jak nízko bych se svou věkovou hranicí musel jít, aby byla kniha pro mě. Pravda, ve své době to možná mělo nějaké opodstatnění, ale dneska si myslím, že je to právě tak akorát pro 3-4 leté děti, seznamující se s tajemi a postavami různých pohádek. Syn si docela užíval ilustrace a podle nich vybíral, o čem chce číst, takže jsme to brali poměrně na přeskáčku a některé postavy vůbec, protože je odmítal. Některé položky jsou i zajímavé a obsáhlé, většina však dost zkratkovité a tu a tam se najdou i takové, u nichž ani ty pouhé tři čtyři odstavce neřekli vůbec nic. Jako by autor dostal napsat tuto knihu příkazem a moc se mu do ní nechtělo. Nevím. Dostala se mi do rukou až teď (ani nevím odkud), možná kdyby mi bylo o 31 let méně, mluvil bych jinak.

význam pohádek a mýtů

Kniha Hrdinové z pohádek je v