Gwin Gwin komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Eragon a Eldest jsou pěknou pohádkou. Brisingr je už jenom pohádkou. Nudnou pohádkou.
Na úctuhodných šestseti stránkách se vlastně nic mimořádného nestalo, děj se téměř nikam neposunul.
Kdyby tato sága končila tímto dílem a obsahovala polovinu toho co obsahuje a druhá polovina by byla z další připravované knihy, mohlo z toho vzniknout pěkné vyvrcholení ságy. Ale takhle...
Dobrovolně vyhodit 500 Kč? Děkuji, nechci.

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Velice kvalitní military sci-fi. Občas je předem jasné, kam se bude děj ubírat, ale na kvalitě to vůbec neubírá.

Je zde vidět i jistá podobnost s Dunou Franka Herberta a Vetřelci.

25.03.2012 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Jelikož jsem na tuto knihu slyšel spoustu chvály, pustil jsem se do čtení, leč po chvíli čtení jsem byl poněkud zklamán. Toto zklamání vydrželo až do konce.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Vrchol Kulhánkovy tvorby.

Lovci Duny Lovci Duny Kevin J. Anderson

Nevím, jestli si zaslouží tak vysoké hodnocení jaké dávám, ale jelikož se jedná o Dunu, nelze hodnotit jinak :)
Nyní už chápu, proč se Brian Herbert pouštěl do Historie Duny, teď bude mít na co navazovat.
Co mě trochu mrzí je poměrně velké množství chyb, napočítal jsem jich přes deset.

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

Tato "poslední" kniha Zeměmoří je sice čtivá, ale obsahově i dějově velmi slabá.

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Jedná se o skvost mezi sci-fi. Nic podobného jsem nikdy předtím nečetl, ani myšlenka není převzaná, naopak je velice originální. Kdo má rád sci-fi, musí si tuto knihu přečíst.

Za pár prstenů Za pár prstenů Henry N. Beard

Při skupinovém čtení jsem se bavil podstatně lépe než při čtení samostatném.

25.03.2012 3 z 5