GaleW GaleW komentáře u knih

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Jako velká fanynka pana Svěráka jsem pořídila mladší dcerce k Vánocům i tuto knížku, příběhy byly vtipné, veselé kresby, spokojenost.

14.03.2022 5 z 5

Čich na záhady Čich na záhady Kate Finch

Četly jsme s dcerou oba předchozí díly a tenhle je podle mě nejlepší.

10.03.2022 5 z 5

Hladový vydrýsek Hladový vydrýsek Michal Belšán

Knížka byla spíše o 3.tříde pardubické základní školy a jejich pobytu v Pacově než o vydrách, ale samozřejmě se tu záchrana zvířátka vyskytuje. Pro malé čtenáře je, myslím, důležité, když se dozví, jak se v případě nálezu opuštěného, zraněného zvířátka zachovat.

09.03.2022 5 z 5

Alík a jezevec Alík a jezevec Oldřich Brož

Moc krásný příběh mně předčítaný mou starší dcerkou, o přátelství mezi zvířátky, o lese a jeho obyvatelích. Vřele doporučuji všem malým milovníkům lesa, zvířátek i knížek.

31.01.2022 5 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Tři hvězdičky jsou za překrásné ilustrace, příběhy byly slabší až na 2-3 výjimky

24.01.2022 3 z 5

Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce aneb Bukvínkova kouzelná píšťalka Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce aneb Bukvínkova kouzelná píšťalka Vítězslava Klimtová

Moc hezká knížka pro děti milující pohádkové příběhy, krásné ilustrace. Doma už máme další díl zapůjčený z knihovny.

20.12.2021 5 z 5

Už umím číst! Už umím číst! Terry Dinning

Jako první čtení pro prvňáky/druháky doporučuji, příběhy o zvířátkách baví.

03.12.2021 5 z 5

Stříbrné tajemství Stříbrné tajemství Astrid Foss

Pro malé slečny napínavé a poutavé, i my si musíme v knihovně zapůjčit další díly

03.11.2021 4 z 5

Rozpustilá panda Rozpustilá panda Amelia Cobb

Moc hezké příběhy pro milovníky zvířátek. Už se s holkama těšíme na další dobrodružství.

08.10.2021 5 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Asi by to bylo na 3 a půl hvězdičky, vzhledem k tomu, že jsem četla ve svých 38mi letech jsem hlavní hrdinku dokázala dobře pochopit, kdyby se mi knížka dostala do ruky před dvaceti lety, no nevím, nevím.... Každopádně mě Ofélie celkem bavila, jen to její sebevědomí, které ještě navíc bylo neustále navyšováno všemi milostnými úspěchy (ani jeden muž ji neřekl ne, což mě coby vdanou trošku děsí....).

14.09.2021 3 z 5

Maxíkovo dobrodružství Maxíkovo dobrodružství Holly Webb

Knížky o zvířátkách čteme rády, tenhle příběh byl zajímavý a uvěřitelný, že se může stát

17.08.2021 5 z 5

Jakub a Jáchym — zachránci Jakub a Jáchym — zachránci Jørgen Clevin

Za nás povedenější, zajímavější díl, opět krásné ilustrace, roztomilé příběhy

17.08.2021 5 z 5

Mimoni Mimoni Brian Lynch

Bohužel, zklamání, i pro děti nezáživné, ačkoliv film je moc bavil

25.06.2021 3 z 5

První velký případ První velký případ Dana Rusková

Hezky napsané, ale pro malé čtenáře bych řekla, zbytečně složité. Dcerku detektivní zápletka zajímala i bavila, ale některým výrazům nerozuměla.

19.05.2021 3 z 5

Ohnivý Fénix Ohnivý Fénix Jess Black

Za nás druhý nejlepší díl série. Děti tahle dobrodružství moc baví

10.03.2021 4 z 5

Poslední drak Poslední drak Jess Black

Dcerka si jí zamilovala, nejlepší příběh celé série

21.02.2021 5 z 5

Zvědavá lištička Zvědavá lištička Michal Belšán

Příběhy o zvířátkách se šťastným koncem jsou sázkou na jistotu, alespoň u nás doma. Kromě povídání okolo zvířátka se vždycky rozvíjí i příběh o jeho zachránci ze světa lidí - v tomto případě o zrzavé Báře, příběh je poutavý, čtivý, děti 100% zaujme

11.01.2021 5 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Opravdu obyčejný příběh, čtivě napsaný, ale asi jsem pořád očekávala cosi jako významný zvrat, nějaké větší vzrůšo, a jak pořád nic nepřicházelo, nebavilo mě to tolik, jak jem si myslela. Je fajn napsat něco takového, ale knížky, kde je toho dynamična více mě i víc baví.

26.12.2020 4 z 5

Osamělá Jessie Osamělá Jessie Holly Webb

Moc mě baví tyhle knížky o zvířecích kamarádech, které čteme se starší dcerkou. Příběh o Jessie byl jiný hlavně v tom, že většinou bývají zvířátka opuštěná, nechtěná a tady kolem sebe měla malá psí slečna hned 2 človíčky, kteří ji měli moc rádi a láskyplně se o ni starali. A tak by to mělo být.

21.09.2020

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Tohle byl opravdu povedený příběh, máme přečtené skoro všechny příběhy se šťastným koncem a tenhle je jeden z nejhezčích. Doporučuji!

04.08.2020 5 z 5