gacie gacie komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem ho četla až v 16. letech. Je to kouzelná knížka, která vás vtáhne do světa malého kluka. Není to kniha pro malé děti, protože ji neporozumí. Je to vlastně pohádka pro dospělé. A beránek je nezapomenutelný.

31.10.2012 4 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Pokud máte rádi sci-fi, tak tato kniha je to pravé pro Vás. Skvěle napsané, živé a nutící vás stále číst až dokonce. Snad lepší jak filmy. Tuhle knihu si prostě musíte přečíst.

28.10.2012 5 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

" - řekl, a slyšitelně přemáhal jakýsi rdousivý pocit, jenž způsobil, že jeho hlas co chvíli lámal, takže potom zněl až příliš ostře, málem ječivě: "wird sind frei" - tedy že jsme svobodní" ....

" Ale marně jsem dával pozor, on i všichni ostatní řečnili výhradně o svobodě, avšak ani slovo, ani jediná narážka nepadla o dávno opožděné polévce. I já jsem měl ohromnou radost, ano, samozřejmě, z toho, že jsme svobodní, jenže prostě jsem za to nemohl, že na druhé straně jsem byl nucen myslet i na to ..."

Svoboda je jistě důležitá věc. Ale na co vám je svoboda, když nemáte co jíst. Je teď svoboda na prvním místě? Nebo místo ní by byl kus chleba? .... Domnívám se, že svoboda je slepá. Ona sama si nás nevybírá, ale my ji ano a musíme o ni bojovat.

09.08.2012 4 z 5

Německá obchodní korespondence Německá obchodní korespondence Rudolf Sachs

Výborná kniha pro každého, kdo potřebuje ovládat německou obchodní korespondenci. Kniha je rozdělena tematicky do kapitol - poptávka, nabídka, objednávka, potvrzení objednávky, upomínky, reklamace a mnohé další. Každá tato kapitola je navíc rozdělena na čtyři části - úvod, vzorové dopisy, základní stavební prvky dopisu a na konci je cvičení. Přehledně zpracovaná, ne příliš detailní + slovník používaných obchodních výrazů.

03.08.2012 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Ze začátku jsem měla strach číst tuto knihu kvůli vysokému procentu hodnocení, ale nakonec jsem neodolala a půjčila jsem si ji v knihovně. Celou knihu jsem přečetla za jeden den a vůbec mě nezklamala, ba naopak mě naplnila hromadou otázek. Většina knihy je popis krajiny, která je celá zdevastovaná, pokrytá popelem a také jsou zde rozhovory mezi mužem a chlapcem, které jsou velmi strohé a jednoduché. Ale tento relativní klid ruší krátké odstavce knihy, které vás šokují a překvapí. Právě tyto odstavce dávají knize život a vytrhnou vás z nostalgie putování a šedého klidu.... Někdo tvrdí, že tato kniha je brak a že v ní chybí pointa. To si já nemyslím. Tato kniha je perfektním vyobrazením nekonečné nicoty, šedi a beznaděje. Někomu zase vadí, že neví, co se stalo za katastrofu, která postihla Zemi. Mě to vůbec nevadí a spíše jsem ráda, že nic podrobnějšího tam není, protože když něco nevíte, můžete si představovat různé varianty a právě to nevědění, co se stalo se Zemí, zahaluje příběh do ještě větší neproniknutelné mlhy a dává jí ještě větší nádech tajemna.

16.07.2012 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Vůbec nechápu, že tato kniha zde má tak vysoké hodnocení. Hlavní hrdinka mě vůbec nezaujala a její líčení svého života mi nepřišlo vůbec vtipné. Tento soubor povídek je spíše vhodný do nějakého časopisu pro ženy. Horší jak Viewegh.

28.06.2012 1 z 5

Pilsudski... Katyň... Solidarita...Klíčové pojmy polských dějin 20. století Pilsudski... Katyň... Solidarita...Klíčové pojmy polských dějin 20. století István Kovács

Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo se zajímá o dějiny Polska. Je opravdu dobře napsaná. Doporučuji.

24.04.2012 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Podlehla jsem vysokým referencím této knihy a když jsem ji náhodou objevila v knihkupectví, tak jsem si ji koupila a těšila na dobré počtení. Bohužel jsem byla zklamaná. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst - spousta postav a tedy pro mě trošku chaos. Když jsem zdolala první stovku, bylo to lepší. Celkově knihu bych zhodnotila jako průměrnou. Ničím mě nezaujala ani hlavní postava Yossarian. Znovu ji číst nebudu, i když ji mám v knihovně.

24.04.2012 3 z 5

Nerovní spojenci: Německo a jeho evropští spojenci od koalice ke zhroucení Nerovní spojenci: Německo a jeho evropští spojenci od koalice ke zhroucení Richard L. DiNardo

Pokud se zajímáte o druhou světovou válku, tak tuto knihu byste neměli vynechat. Dobře zpracované a systematicky napsané. Při četbě této knihy si člověk nejvíce uvědomí, že spojenec Německa Itálie nebyla tak spojencem, ale komplikací pro AH. A jejím skutečným spojencem bylo Rumunsko.

24.04.2012 4 z 5

Nešťastná mise Nešťastná mise Mario E. Martinez

Tato kniha nese podtitul "Strhující pravdivý příběh osádky bombardéru LADY BE GOOD" - s tímto podtitulem musím nesouhlasit, strhující příběh to opravdu nebyl. Konec příběhu byl velmi očekávaný. Zmizel bombardér Liberator se svou osádkou v oblasti pouště. Skoro všichni členové osádky přežili seskok s padákem kromě jednoho člena, kterému se neotevřel padák. A co se stalo s ostatními členy osádky? Můžete si sami domyslet.

24.04.2012 3 z 5