Fox85 Fox85 komentáře u knih

Předivo tmy Předivo tmy Karl Edward Wagner

Kane mi už od začátku moc nesedl a v průběhu se to nijak nezměnilo. Není to špatně napsané, ale pokud si nedokážete vytvořit s postavou nějaké pouto, tak je tu něco špatně.

12.05.2012

Římští legionáři: od Caesara po Nerona Římští legionáři: od Caesara po Nerona Ross Cowan

Mnoho zajímavých informací o římské armádě. Ilustrace jsou opět na dobré úrovni a plusové body přičítám za citace ze starých děl (Caesar, Flavius, ...).

12.05.2012 4 z 5

Trýzeň i útěcha Trýzeň i útěcha Luís de Camões

Zajímavé a netradiční básně. Rozhodně stojí za přečtení.

Den D 1944 - Pláž Omaha Den D 1944 - Pláž Omaha Steven J. Zaloga

Vylodění vojáků americké armády na nejkrvavějším úseku pláží v Normandii. Určitě zajímavé nejen pro fanoušky Zachraňte vojína Ryana.

12.05.2012 5 z 5

Mýty blízké budoucnosti Mýty blízké budoucnosti J. G. Ballard (p)

Vynikající a velice originální povídky. Věřím, že někomu nemusejí příliš sednout, ale pokud máte rádi třeba Bradburyho, tak Ballard má svou tvorbou k němu občas velice blízko.

12.05.2012 5 z 5

Den D 1944 - Pláž Utah a americké vzdušné výsadky Den D 1944 - Pláž Utah a americké vzdušné výsadky Steven J. Zaloga

Opět vynikající kniha o druhé světové válce. Doporučuji všem fanouškům Bratrstva neohrožených.

Měsíce, květy Měsíce, květy Macuo Bašó

Chvilku mi trvalo zvyknout si na jiný druh veršů, ale nakonec se podařilo a opravdu jsem si haiku užil.

Stalingrad 1942 Stalingrad 1942 Peter Antill

Knihy z této řady jsou opravdu vynikající. Ani tato kniha nevybočuje a podává poutavý a zajímavý popis bojů o důležité město na Volze.

Americkým západem Americkým západem Leoš Šimánek

Putování po Pacific Crest Trail - příjemné čtení + nádherné fotky. Hned by se tam člověk jel podívat.

12.05.2012 5 z 5

Berlín 1945 - Konec  „tisícileté" říše Berlín 1945 - Konec „tisícileté" říše Peter Antill

Poslední odpor vojáků Třetí říše a zároveň závěr tažení vojáků Rudé armády. Tísnivost bojů v ulicích Berlína bylo občas z popisů bojů docela znát.

12.05.2012

Válka Jom Kippur 1973 - Golanské výšiny Válka Jom Kippur 1973 - Golanské výšiny Simon Dunstan

Velmi poutavý popis bojů mezi Izraelem a vojsky pod vlajkou Sýrie.

12.05.2012

Velká čínská zeď 221 př.n.l.-1644 n.l. Velká čínská zeď 221 př.n.l.-1644 n.l. Stephen Turnbull

Spousta zajímavých informací o stavbě Velké čínské zdi a životě okolo ní.

12.05.2012 4 z 5

Tři lásky Tři lásky Pierre de Ronsard

Velice pěkné básně.

Déšť z plané růže Déšť z plané růže John Keats

Pro Keatse mám trochu slabost, a tyto básně jsou opravdu moc pěkné. Jeden z básníků, který zemřel mladý, ale zanechal po sobě krásné verše.

28.04.2012 5 z 5