Velká čínská zeď 221 př.n.l.-1644 n.l.

od:


KoupitKoupit eknihu

Nejslavnějším příkladem fortifikační stavby na světě je bezpochyby Velká čínská zeď, která se táhne více než 6000 km nehostinným terénem. V knize je popsána její historie od samotného vzniku až po dnešek, tvrdá realita, jež provázela její výstavbu, její význam pro obranu čínského státu, život jejích posádek, boje, které se zde odehrály, zbraně, jimiž byla vybavena, její stavební a architektonické prvky, i mýty, které ji obklopují. V závěru knihy jsou uvedeny i informace o jejím současném stavu a možnostech návštěvy. Z anglického originálu Fortress 57: The Great Wall of China 221 BC-AD 1644 vydaného v Osprey Publishing Ltd., Oxford (2007) přeložila PhDr. Petra Müllerová, Ph.D. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28925/velka-cinska-zed-28925.jpg 3.56
Orig. název:

The Great Wall of China 221 BC-AD 1644 (2007)

Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
braunerova
13.11.2016

Osprey Publishing má vždy vysokou úroveň a tato knížka není vyjímkou. Překvapil mě fakt, že Velká čínská zeď není jedna, postupně přestavovaná a rozšiřovaná, ale že jich bylo několik v různých dobách na různých místech. Dokonce i nejstarší zeď, postavená prvním čínským císařem Čchin Š'chuang-ti, vznikla propojením předchozích staveb. Navíc z této zdi se prakticky nic nezachovalo, neboť byla postavená z hlíny vyztužené dřevem. Další zajímavostí je, že zeď také sloužila jako rychlá dopravní cesta, a to ještě za 2.světové války. Ke zdi se také váže pověst o původu bělochů:

"Legenda vypráví o rase "chlupatých lidí", jejichž předkové se vyhnuli branné povinnosti, kterou vyhlásil Čchin Š'chuang-tim, a jejichž kůže zbělela, když žili řadu let v hustě zalesněných horách. Tito chlupatí lidé se ptali cizinců, zda už je Velká zeď dokončena a zda je čchinský císař stále naživu. Pokud dostali nepříznivou odpověď, prchali dále."

Fox85
12.05.2012

Spousta zajímavých informací o stavbě Velké čínské zdi a životě okolo ní.