Den D 1944 - Pláž Omaha

Strhující líčení největší obojživelné vojenské operace v dějinách z pera zkušeného amerického vojenského historika. Během této nesmírně náročné akce se přes Lamanšský průliv na francouzském pobřeží vylodila invazní spojenecká vojska, aby otevřela druhou frontu. Velké množství dobových fotografií, trojrozměrné plány a stejně tak do detailu autorem zdokumentovaný plán postupu spojenců i bránících se nacistů, popis použité výzbroje, výstroje, ženijních bojových prostředků a německých obranných zařízení jistě uvítají všichni milovníci vojenské historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100851/den-d-1944-plaz-omaha-2Wd-100851.jpg 53
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Grada

Day D 1944 - Omaha Beach, 2003

Kniha Den D 1944 - Pláž Omaha

Mr.Fox

Perfektní kniha! Umocnil jsem si zážitek z četby osobní návštěvou popisovaných míst. Do jisté míry se dá využít jako průvodce a k porovnání tehdejšího bojiště s dnešní realitou. Rozhodně doporučuji, ať už jste fanda této části historie, či jen laik chtějící se k tématu dozvědět něco více. 5*

Fox85
12.05.2012

Vylodění vojáků americké armády na nejkrvavějším úseku pláží v Normandii. Určitě zajímavé nejen pro fanoušky Zachraňte vojína Ryana.