Déšť z plané růže

Svazek obsahuje výbor z veršů klasika anglické i světové poezie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109519/dest-z-plane-ruze-109519.jpg 4.518
Literatura světová, Poezie
Vydáno, Mladá fronta

Poetical Works

Kniha Déšť z plané růže

Jass
29.01.2019

Keats mi znovu připomněl, že na překladu skutečně záleží. V tomto podání je to úplně něco jiného (předtím "Básně" 1928). Navíc mu sluší čtení nahlas, sice už jsem ke konci byla mírně ochraptělá, ale stojí to za to. Stále ještě si při četbě připadám jako by mi místo šálku černého čaje přinesli sklenici limonády - ale limonáda je to stále dobrá... Zkrátka chci říct, že z romantismu už jsem krapet vyrostla, před pěti lety bych Keatse pravděpodobně zbožňovala... ale stále ho dokážu esteticky docenit. Jeho verše jsou vskutku půvabné a občas skrývají nečekaně hlubokou myšlenku...

ozzy13
01.04.2017

Báseň Lamia mi změnila život, měla zásadní vliv na mou vlastní tvorbu. Děkuji Vám, pane Keatsi.

Fizulka71
04.08.2016

Kdo nečetl Keatse, neví, jak vypadá romantická báseň. Četla jsem skoro všechny, co byly v češtině vydané, a jsou jedním slovem úžasné. Ten člověk dokázal několika řádky vyjádřit tolik pocitů. Škoda, že zemřel tak mladý.

Fox85
28.04.2012

Pro Keatse mám trochu slabost, a tyto básně jsou opravdu moc pěkné. Jeden z básníků, který zemřel mladý, ale zanechal po sobě krásné verše.

Kvílení
Květy slunce

John Keats
anglická, 1795 - 1821

všech 9 knih autora

Kniha Déšť z plané růže je v

dalších seznamech1x