Flipper Flipper komentáře u knih

Gentlemani Gentlemani Klas Östergren

Bezchybný "Klások" robí pomník jednému veľkému Gentlemenovi a i keď sa v pokračovaní čitateľ dozvedá nové súvislosti s týmto pomníkom, pomník ako celok zostáva neporušený a svoju význam si zachová. prečítané dva krát a stále bezchybné.

01.02.2012 5 z 5

Pieseň neláskavých Pieseň neláskavých Sylvie Germain

Smútok namixovaný s mizériou, zlým osudom a všetkým možným čo má negatívne interpunkčné znamienko. I Keď Sylvie vie pútavo písať, dej je viacmenej stále rovnaký: dievča putuje na určité miesto, kde sa stane čosi čo ju poznačí (negatívne) a ide zas na ďalšie miesto, kde sa prihodí niečo zlé atď po celú knihu.

01.02.2012 3 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik II. Vtáčik jasnovidec Kronika vtáčika na kľúčik II. Vtáčik jasnovidec Haruki Murakami

Asi najtemnešia Murakamiho kniha, kde sa (ako už v iných knihách) iné svety a miesta spájajú s existenčnými otázkami. Samozrejme rúško nevyriešeného ostáva a haruki príjemne napne čitateľa, ktorý sa bude tešiť na Vtáčika Jasnovidca.

01.02.2012 4 z 5

Zvieracia farma Zvieracia farma George Orwell (p)

Napísané v Novembri 1943 - Februári 1944, desí ma koľko prasiat sa odvtedy poľudštilo...

01.02.2012 5 z 5

Mapa mojich snov Mapa mojich snov Reif Larsen

Alebo do duše "nerda" Ako vníma okolitý svet malý chlapec, ktorý ma o koliečko viac než ostatní (hlavne čo sa prírodných vied týka) sa dozvedáme nie len s jeho vyčerpávajúcich úvah, ale aj prostredníctvom vyčerpávajúcich "zakótovaných" nákresov, ktoré zdobia celú knihu. Ku koncu sa autor pridáva akcent na rodinu, čo som viacmenej nečal, lebo čitateľ pri jeho putovaní aj zabudne, že je to malý chlapec a tak pôsobil dosť rozčarovane. Celkovo však je kniha nezvyčajný nápad a Kingovi sa nečudujem, že bol očarený.

26.01.2012 4 z 5