Pieseň neláskavých

Pieseň neláskavých https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10019/bmid_piesen-nelaskavych-VoY-10019.jpg 3 11 3

Pieseň neláskavých bol odmenený cenou RABT, špeciálnym ocenením francúzskych rozhlasových poslucháčov. Hlavnou postavou románu, tak ako v mnohých autorkiných dielach, je nepriazňou osudu postihnuté dievča – tentoraz sirota, ktorú hneď po narodení matka nechala na ulici. Sugestívne rozprávanie spočiatku bezmennej hrdinky príbehu, ktorý sa začína tesne po jej narodení cez druhú svetovú vojnu a končí sa v päťdesiatych rokoch jej života, nás zaujme – a nezriedka až očarí – poetickým jazykom, výtvarnou obraznosťou, ohromujúcimi víziami, ale aj krutosťou a násilnosťou niektorých scén.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

La Chanson des Mal-Aimants , 2002

Radka_p
18.10.2016 3 z 5

Kniha zachytávala príbeh jednej siroty od narodenia až po starobu skôr cez životy ľudí, ktorí sa jej životom premleli než cez jej vlastný životný príbeh. Akoby jej autorka na to ani nedala právo, prežiť vlastný život.
Príbeh síce krásny ale mne sa kniha až tak ľahko nečítala, množstvo metafor, ktoré hlavná postava používala a rôznych obrazov cez ktoré opisovala svoje vnímanie boli pre mňa náročné, strácala som sa v nich a len tak som ich preletela.

zuzulique
02.07.2013 4 z 5

Hodnotiť knihu podľa obsahu nie je dostatočné. Je to veľmi povrchné, pretože kniha má aj svoju formu. A pre mňa ten literárny jazyk Germainovej bol veľmi pôsobivý. Spočiatku mi trvalo, kým som sa do knihy začítala, no keď som sa dostala do druhej polovice knihy, môj záujem narastal a dočítala som ju takmer bleskovo. Celkovo si tu u mňa "nová" autorka vytiahla na 4*

Flipper
01.02.2012 3 z 5

Smútok namixovaný s mizériou, zlým osudom a všetkým možným čo má negatívne interpunkčné znamienko. I Keď Sylvie vie pútavo písať, dej je viacmenej stále rovnaký: dievča putuje na určité miesto, kde sa stane čosi čo ju poznačí (negatívne) a ide zas na ďalšie miesto, kde sa prihodí niečo zlé atď po celú knihu.

Sylvie Germain
francouzská, 1954