Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

O nožích nejen loveckých O nožích nejen loveckých Josef Pajl

Skvělá kniha mistra Pajla o nožích, zejména loveckých.

18.03.2019 5 z 5

Velká encyklopedie nožů Velká encyklopedie nožů A. E. Ton Hartink

Krásná encyklopedie o nožích a nožířích a to i z Čech a Moravy.

03.03.2019 5 z 5

Kancionál Kancionál Ladislav Simajchl

Krásná a přehledná kniha víry, pravidel, modliteb a písní.

13.02.2019 5 z 5

Náš úkol, směr a cíl Náš úkol, směr a cíl Miroslav Tyrš

Sokolské evangelium. Mečem plamenným upíry a netopýry na každém poli drť a rozprašuj!

25.01.2019 5 z 5

Zjednoduš svůj život Zjednoduš svůj život Bill Hybels

Trochu matoucí název. Já bych knihu nazval - Jak naplnit život Bohem.

12.12.2018 3 z 5

Kam s ním? Kam s ním? Jan Neruda

Kam s ním přátelé? Mlýkařka jediná pomůže!

08.11.2018 4 z 5

Prehistorie Prehistorie David Burnie

Krásná kniha. To se děly věci!

29.10.2018 5 z 5

Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost kolektiv autorů

Americký pohled na dějiny světa. Přesto to docela šlo.

05.10.2018 3 z 5

Doutníky Doutníky Jane Resnick

Detailně a kouzelně popsaný svět modrého dýmu.

17.08.2018 5 z 5

Whisky Whisky kolektiv autorů

Voňavý svět whisky.

17.08.2018 4 z 5

Ptáci Ptáci David Burnie

Krásný svět na nebi a jeho pestří obyvatelé.

11.08.2018 5 z 5

Noční obloha Noční obloha Carole Stott

Krásná kniha pro malé i velké o nebi a Vesmíru.

08.01.2018

Hodinky Prim 1954-1994 Hodinky Prim 1954-1994 Libor Hovorka

Skvělá kniha s rozsáhlými a podrobnými informacemi o jedné československé legendě - hodinách Prim. Klobouk dolů před accutronem.

25.07.2017 5 z 5

Náramkové hodinky Náramkové hodinky Martin Häussermann

Skvělá kniha o náramkových hodinkách. Krásný text i pastva pro oči.

06.03.2017 5 z 5

Dějiny malířství od renesance po současnost Dějiny malířství od renesance po současnost Anna - Carola Krauss

Krásně zpracované dějiny malířství. Některé malby jsou neuvěřitelné ...

27.04.2016 4 z 5

Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí Ute Ehrhardt

Hloupá, ostrá a feministická kniha. Nevěřím svým očím. Uznávám, že pro nesebevědomé a ušlápnuté ženy dobré. Jestli jim to zároveň přinese štěstí si nejsem vůbec jistý. Kde jsou, to nevím. Já většinu života naopak potkávám velmi sebevědomé ženy a dívky. Neexistují žádné mezilidské vztahy bez agresivity? Ani slabé srdce tatínka nebo partnerova migréna nemohou zabránit ve vyslovení vlastního názoru nebo požadavku? Skromnost je špatná, úsměv je špatný, práce pro druhé je špatná, děti také nejsou výhra, naopak je dobré, že stoupá počet žen, které se co nejdřív vracejí po porodu do zaměstnání, čím dál víc žen žádá o rozvod, hádky, vztek, agresivita a zlost jsou dobré. No to snad ne dámy. Nevěřím, že vztah muže a ženy, kteří neustále říkají jednoznačné ne a prosazují své zájmy je možný a šťastný. Svět plný mužů i žen, kteří za každou cenu prosazují jen své zájmy je peklo. Pak se není čemu divit, že Evropa vymírá a polovina manželství se rozvádí. Nenechte se touto pomatenou feministkou zblbnout dámy. Skromost, pokora, pomoc druhým a úsměv jsou krásné a jsou to jedny z malých krůčků ke štěstí.

27.02.2016 1 z 5

Cizinecká legie Cizinecká legie Peter Macdonald

Romanticky psaná kniha o legii od člověka, který nikdy nebyl legionářem. Pro srovnání doporučuji Moderní cizineckou legii očima výsadkáře od Špalka. To je trochu jiný pohled.

26.02.2016 4 z 5

Příliš mnoho příšer Příliš mnoho příšer Craig Shaw Gardner

Docela zábavné.

10.02.2016 3 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Bohužel ani druhá kniha o Johnnym mě moc nenadchla. Jen s touto sérií by Terry asi moc neprorazil. Asi už nejsem malý chlapec. Nebo ne chlapec do Johnnyho party :-) Ale bylo to hezké, to zase ano. Ale ne úžasné jako Zeměplocha.

31.01.2016 3 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Bohužel mě kniha nijak zvlášť neuzaujala. I když musím uznat, že přírodní léčba rakoviny, babička čarodějnice a romantika se zohaveným Jeníčkem na samotě byly hezké. Jinak mi to připadaly klasické holčičí stesky, což ženy ani nevnímají, ale mně jako muži to celkem pije krev :-)

07.11.2015 3 z 5