Experiment Experiment komentáře u knih

Pouličný diviak Pouličný diviak Peter Sorát

Petra som osobne stretol na Dobrom trhu v Bratislave a išla z neho pozitívna enegria a autenticita. Taká je aj jeho kniha. Na nič sa nehraje, hovorí priamo a jasne. Na jednu stranu som sa veľa zaujímavého dozvedel a uvedomil, no zároveň som si dobre pri tejto knihe oddýchol. Opis života v (nie len) bratislavských uliciach. Som zvedavý na Medzi knihu a počul som, že Peter už píše tretiu knihu. Držím palce.

21.02.2020 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Ťažko hodnotiť jednoznačne túto knihu. Bola mi dávaná do ruky ako skutočný príbeh, ale už počas čítania mi bolo jasné, že tu niečo nesedí. Ako cestopis by to bolo fajn, ale kedže to cestopis nie je, ako román je to velice velice slabé. Jediné čo v tom je dobré, sú tie myšlienky, ktoré áno priznávam sú krásne. Myslím si, že problém nie je ani v tom, že to nie je autentický príbeh. Čítal som Učenie dona Chuana a je to jeden z najsilnejších zážitkov, ktoré som pri knihe zažil. Ide skôr o ten tvrdohlavý postoj autorky, že to naozaj zažila aj napriek všetkým dôkazom a jej vlastnému priznaniu. Na druhú stranu beriem, že je možno zvoliť takýto prístup s myšlienkou väčšieho dobra a rozšírenia myšlienok, ktoré pokladáte za potrebné zdelenia. Ale zase po sebe zanecháte tisíce pomýlených ľudí, ktorí síce veria v pekné myšlienky no založené na falošnej pravde. S tým sa ja nedokážem stotožniť ak ešte berieme do úvahy, že samotný pôvodní obyvatelia Austrálie s tým mali obrovský problém.
A nakoniec ak si predstavím ten počet predaných kusov a to množstvo zarobených penazí...

27.07.2017 2 z 5

Zelené střechy Zelené střechy Gernot Minke

Nie je jednoduché hodnotiť, takýto druh kníh, ale predsa len. Je to dobrá kniha, žiadna vyčerpávajúce technická záležitosť. Je to podané tak, že to pochopí aj človek, ktorý s tým chce začať, ale zároveň veľa užitočných rád aj pre prefesionálov. Podľa mňa veľmi dobre zhrnuté podstatné informácie do cca 80 strán. Je vidno, že to robil človek skúsený a rozumný.

25.02.2015 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Táto kniha sa za serioznu literatúru podľa mňa považovať nedá. Chápem pobúrených ľudí, ktorí očakávali viac, lebo keď od knihy naozaj očakávate hlboký duchovný prínos, tak na túto zabudnite. Na druhú stranu vidím v tom aj pozitív. Nie každý, je na takej úrovni aby vedel pochopiť autentickú knihu o východnej filozofii a toto môže byť pre niekoho ten medzikrok. A kto vie? Kedže 95% tejto planéty skutočné spirituálne knihy nepochopia, v konečnom dôsledku môže mať tento bombastický bestseller oveľa väčší pozitívny dopad na ľudstvo.(alebo aj nie)

16.02.2015 2 z 5

Turbina Turbina Karel Matěj Čapek-Chod

Ja som si to naopak úplne užil.(Pepek) Ten zmysel pre humor a detail a ten dôvtip s akým je to napísané ma dostal. Krásny doklad doby a kritika spoločnosti. Dokým sa mi dostala táto kniha do ruky (úplnou náhodou, ako to už s dobrými knihami býva) som nevedel o ,,ďalšom,, Čapkovi.(Koľko tých geniálnych Čapkov to tam máte?) Keď som pár kníh neskôr čítal Dostojevského, nevedel som sa zbaviť pocitu, že sa mi v niečom veľmi podobá štýl písania (práve ten zmysel pre humor a detail), ibaže zjednodušený a hlavne absurdnejší. Už sa teším na ďalšiu náhodu, keď sa mi tento Pán pripletie do života!

16.02.2015 4 z 5

Myslící ruka Myslící ruka Juhani Pallasmaa

Čo sa mi páči na tejto knihe je ,že to nie je nutne prísna literatúra faktu vyzbrojená nezlomnými argumentami, ale skôr subjektívny pohľad autora na vec. Čo na jednu stranu, nemusí pôsobiť až tak autenticky, no na druhú stranu, to dáva väčší priestor autorovi sa vyjadriť slobodne. Každopádne kniha veľmi zaujímavá, plná podnetov na zamyslenie. Možno až príliš plná, určite to nie je kniha na relaxáciu. Počas čítania, som vkuse musel robiť pauzy a vstrebávať všetky tie informácie (čo sa mi aj tak určite nepodarilo). Ale to neznamená, že to nie je dobrá kniha, práve naopak, iba treba byť na ňu pripravený, inak vás asi nezaujme dostatočne.

16.02.2015 4 z 5