Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Právo první noci Právo první noci Jožo Nižnánsky

“Ale jo! Ale ne! Ale jo! Ale ne! Ale jo! Ale ne ne ne! No tak jooo!” Asi tak bych shrnula tento příběh. Jediný plus dávám tomu že se to dobře četlo jinak to bylo strašný :-D

09.02.2022 1 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Dvě hvězdy za zhruba poslední třetinu knihy. První polovina bylo peklo, hrozně špatně se to četlo, spousta názvů A jmen, každá osoba měla jména nejméně 4 a k tomu ještě přezdívky což si myslím že mohlo být vynecháno A stačilo to uvést až na konci vzhledem k úctě k daným osobám. To si raději přečtěte deník Anny Frankové jejíž osoba je v knize také zmiňována.

07.01.2022 2 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Mark Roberts

První kniha od tohoto autora. Kniha mě moc nezaujala, nějak jsem se nedokázala nechat vtáhnout do děje. Dočetla jsem to jen proto, abych věděla jak to vlastně vůbec celé dopadne, ale ten konec mi přišel úplně zbytečně překombinovaný.

25.09.2021 2 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Tak za mě dobrý. Kniha se velmi dobře četla, líbily se mi krátké kapitoly a každá patřila jedné postavě, takže čtenář měl náhled od všech postav. Trošku mi to připomínalo příběhy Joy Fieldingové.

09.09.2021 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Na knize mě upoutala anotace. Než jsem začala číst, přečetla jsem si některé recenze zde, takže jsem od příběhu nic nečekala. Kupodivu mě kniha velice překvapila, od začátku se Četla velmi dobře, dej ubíhal a neměla jsem pocit hluchého místa. Škoda ale toho otevřeného konce..

25.08.2021 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Kniha se velmi dobře četla, styl psaní je dobrý. Ano, děj je předvídatelný, i jsem knihy na podobné téma už četla, ale proč ne, za mě dobrá oddechovka

30.05.2021 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tohle byla teprve čtvrtá kniha za celou mou čtenářskou éru, kterou jsem odložila nedočtenou. Málokdy to dělám a většinou dám knize i druhou šanci, nerada knihy nedočítám. Tady mi ale vůbec nešlo se do knihy začíst, ponořit se do děje, i když filmové zpracování považuji za velice zdařilé a téma druhé sv. války je mi velmi blízké. Možná to bylo jen autorovým stylem, ale nesedla mi prostě. Škoda, chtěla jsem porovnat, kolik toho ve filmu chybělo.

14.02.2021 1 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Námět dobrý, ale nějak nemůžu překonat ty Winterovy superschopnosti. Přijde mi, jak kdyby spisovatel neměl dost fantazie na to, aby příběh rozvedl a rozesel stopy, po kterých se normální vyšetřovatelé pouští. Možná se chtěl vydat jiným směrem než spousta tradičních krimi spisovatelů, ale myslím, že osvědčená klasika nic nezkazí.

17.01.2021 3 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Tahle kniha mi tedy nesedla. Možná chyba, že to byla úplně první kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla, ale prostě se mi nelíbila. A asi také proto, mě ten konec zas až tak nešokoval. Spousta postav s blbými jmény, zbytečná dlouhá souvětí s trapnými přirovnáními, omílání jedné věci pořád dokola, zbytečné popisy některých zbytečných událostí, chvílemi mi přišlo, jako bych už četla úplně jinou knihu....samotný příběh a zápletka se v tomhle binci prostě úplně vytratili. Škoda, mám tu ještě jednu knihu od této spisovatelky, ale pochybuju, že bude jiná.

11.01.2021 1 z 5