evka.jurca evka.jurca komentáře u knih

Vědma Vědma Michael Scott

Pěkné pokračování i s větší akcí v ději. Akorát je to stále tak trochu kostrbatě napsané (všichni jsou velmi mocní, velmi obávaní, všechno je strarobylé...). Jak už název napovídá, tento díl je převážně věnovaný Perenelle, ačkoli na konci knihy o ní nevíme ani za mák víc, než na začátku celé série (velice mocná, nikdo neví co všechno dokáže a všichni záporáci ji samozřejmě přes veškerá varování podceňují). Jsem zvědavá na další díl, i když mám chuť Nikolase něčím pořádně přetáhnout po hlavě.

11.10.2016 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Začátek druhého dílu podobně rozvleklý a přehnaně popisný jako celá první knížka. Ale po přejezdu do Paříže konečně děj nabral pořádné otáčky. Člověk čte stránky jedním dechem a přestává si být jistý, co od jednotlivých postav vlastně může očekávat. Vzhůru na díl třetí :)

03.10.2016 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Hezké povídání. Ale to je tak všechno. Prostředí knihy a vyprávění Kvotheho je krásné, ale na tak rozsáhlou knihu mi tam chybí víc spádu v ději, výraznější osobnosti. Takže konec knihy pro mne skončil tak rozvlekle, jako kniha samotná, že mě to vůbec nenalákalo přečíst si pokračování.

30.09.2016 4 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Skvělé :) Až je mi líto, že už to všechno končí. Souhlasím s komentářem pode mnou (Ládja), že autor spoustu věcí jakoby nedokončil a jen hodil do pozadí se slovy "to stejně nemá perspektivu a čtenáře to zajímat nebude". A zakončení? Na konci knihy mi vlastně zůstalo víc otázek, než odpovědí, ale i tak to byla výborná fantasy série :)

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Konečně se nám jednotlivé děje střetávájí a podle očekávání Terkej ustupuje do hlubokého pozadí a Vuko přebírá "hlavní slovo". Autor má velice dobré vyprávění děje, jednotlivé souvislosti pomalu vyvstávají na povrch. Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Opět stejně skvělé, jako díl první. A opět vyprávění Terkeje mě "zdržuje" od toho, co právě provádí Noční poutník. Alespoň se už i v této dějové lince začíná něco dít.

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Naprosto strhující, napínavé, dechberoucí. Vuko Drakkainen je pro mne hrdinou, jak má být. Na tomto dílu mne akorát rozčilovala (rozptylovala, pro mne, od hlavního děje) dějová linka z Kirenenu. Věřím ale, že v následujících dílech bude mít význam. Konec překvapivý!

Alchymista Alchymista Michael Scott

Náctiletí možná ocení více, pro mě se zdálo vyprávění děje poněkud jednoduché (opakování stejných skutečností, zbytečné vysvětlování zjevných věcí), proto pouze 4 hvězdy. Jinak je to hezká knížka a uvidím, jaká budou pokračování.

30.09.2016 4 z 5