Evka_ Evka_ komentáře u knih

Vadí mi použití slova pohádka pro něco, co není pohádka ani náhodou, ale když už tak příběh s dětským hrdinou, ale chápu, že do názvu knihy se slovo pohádky samozřejmě hodilo mnohem více... Zajímavý nápad šoupnout do textu určeného pro předčítání dětem pasáže, které jsou určeny rodičům pro pobavení. Jen si říkám, co s touto knížkou, až děti budou umět číst? Schovat ji před nimi? Nebo je nechat, aby si četly ty pasáže s vulgarismy a narážkami na sex...?! Asi bych tuto knihu do rodinné knihovničky nepořídila, ale já jsem se u ní celkem pobavila. Pro předčítání dětem ale sáhnu raději po jiných kratších příbězích či pohádkách.

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Skvělý silný příběh pro starší děti, obzvláště dívky (přeci jen zájem o četbu o mezilidských vztazích, o koních apod. bývá u nich mnohem výraznější než u kluků :-) Mám ráda příběhy pro děti, které v sobě mají určitou hloubku. Kniha je velmi dobře a poutavě napsána, moc oceňuju retrospektivu, která v knihách pro děti nebývá úplně běžná.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Celkem úsměvné, čtivé, vhodné pro masového čtenáře ženského pohlaví. Po přečtení této knihy jsem pochopila, proč je pan Viewegh tak populární. V jeho knihách nevidím žádnou hloubku, podle mě je to takové povrchní, odpočinkové čtení, i to je občas potřeba. :-)

Kryštofe, neblbni a slez dolů! Kryštofe, neblbni a slez dolů! Iva Procházková

Pozoruhodný příběh psaný retrospektivně - v knihách pro děti celkem neobvyklé, o to zajímavější. Kniha však není jen oddechovým, zábavným počteníčkem, je spíše pro přemýšlivější děti, které už umějí číst i mezi řádky, nebo mají k sobě dospěláka, který si s nimi o příběhu popovídá.