evitschka evitschka komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dobré čtení. Ke knížce jsem se dostala až po shlédnutí necelých 3 řad TV seriálu. V celkovém srovnání se mi samozřejmě víc líbila kniha. I když je pravda, že cca do půlky děje knihy se od sebe kniha a seriál (respektive jeho 1. série) zase tolik neliší. Nebudu tady ale srovnávat knižní a TV zpracování - od toho tu jistě jsou povolanější. Budu hodnotit pouze knihu. Příběh je do detailu promyšlený, při čtení nenastal jediný okamžik, kdy bych se pozastavila nad krkolomnou stavbou děje (což se mi bohužel stává u mnoha fantasy knih). Postavy mají propracované osobnosti. Vyprávění je poutavé až strhující (četla jsem jenom překlad, má angličtina není natolik dobrá, abych si troufla na originál). Líbí se mi členění do kapitol podle postavy, které se kapitola nejvíc týká. Podtrženo sečteno - musím si přečíst další díl! A ještě se na závěr vrátím k tomu TV seriálu - postava Catelyn Stark je mi stejně protivná v knize jako v seriálu :-)

27.01.2014 5 z 5

Příručka dámy v běhu Příručka dámy v běhu Ruth Field