Evina16 Evina16 komentáře u knih

Hagibor Hagibor Milena Slavická

Kniha nevelká rozsahem, ale obrovská obsahem, několik krásných myšlenek. Vybrala jsem si ji podle obálky a ta knihu dle mého názoru přesně vystihuje. Smutek, šeď, vykořenění, dlažební kostky, čas po dešti podle kaluže, čas k zamyšlení. Vyprávění Květy mě málem přimělo knihu odložit. Z vyprávění Hanuky na mě dolehlo její zoufalství, bezmoc a opuštěnost. Ale poslední věty knihy nabízejí smíření, porozumění, naději.
A jeden citát z knihy: Písmenka vymysleli Féničané už v jedenáctém století před Kristem, dvacet dva znaků, a vidíš, pořád se hodí.

05.06.2024 5 z 5

Vstaň a choď! Vstaň a choď! Hervé Bazin

Tuto knihu jsem poprvé četla na doporučení knihovnice ve svých pátnácti. Doslova mě "dostala". Zahájila mou mánii pro výpisky z knih. Opisovala jsem celé stránky, které jsem si chtěla z vypůjčené knihy uchovat. Téměř po třiceti letech se mi kniha dostala opět do ruky a neboť její název splňuje první bod ČV 2019, rozhodla jsem se ji přečíst znovu, byť trochu s obavou, zda si nepokazím svůj první dojem z knihy. Nestalo se. To poselství tam stále je. A je nádherné. Constance život ztrácí, ale několika lidem ve svém okolí "život" pomůže nalézt.

05.03.2019 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Smutný, ale krásný příběh odehrávající se v kruté době.
Kniha, ke které se ráda vrátím, přiměje vás popřemýšlet o životě. Pětihvězdičkových komentářů je tu hodně, ale nedá mi to a také přidám svých pět hvězdiček.

11.09.2013 5 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Nechala jsem se inspirovat předchozími komentáři a rozhodně jsem dobře udělala. Opravdu nádherný příběh, skvěle vyprávěný, při jehož čtení téměř slyšíte saxofon ... knihu nelze odložit a po jejím přečtení ve vás pořád je.

13.07.2013 5 z 5

Loučení se Sidonií Loučení se Sidonií Erich Hackl

Žádná rozsáhlá kniha, ale povídka na 70 stran, které však stačily k vylíčení hrůznosti holokaustu. Osud malé Sidonie mi asi dlouho zůstane v hlavě.

02.02.2020 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Překrásný příběh lásky v hrozné době. Dávám plný počet hvězdiček, protože autorka a její kniha si je zaslouží. Ale neodpustím si ... vydavatel, který dá "do oběhu" knihu, ve které je téměř na každé straně jedna či více chyb a překlepů, by měl zvážit práci svého korektora a korektor by se měl stydět.

26.03.2018 5 z 5