Vstaň a choď!

Vstaň a choď! https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54486/vstan-a-chod-54486.jpg 4 7 3

Příběh mladé dívky, Constance, která navzdory svému ochrnutí a sobectví okolí neztrácí vůli k životu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Lève-toi et marche , 1952

Tony86
06.08.2020 2 z 5

Tohle nebylo dobré. Těžkopádný styl, četlo se to dost nesnadno, až do poloviny mi příběh unikal a absolutně nezaujal, postavy neosobní a stále vzdálené. V další polovině se Constance přitíží a víc popisuje její stav a děje kolem; čtenáři jako mě to ale stejně nic nedalo.

Evina16
05.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla na doporučení knihovnice ve svých pátnácti. Doslova mě "dostala". Zahájila mou mánii pro výpisky z knih. Opisovala jsem celé stránky, které jsem si chtěla z vypůjčené knihy uchovat. Téměř po třiceti letech se mi kniha dostala opět do ruky a neboť její název splňuje první bod ČV 2019, rozhodla jsem se ji přečíst znovu, byť trochu s obavou, zda si nepokazím svůj první dojem z knihy. Nestalo se. To poselství tam stále je. A je nádherné. Constance život ztrácí, ale několika lidem ve svém okolí "život" pomůže nalézt.

Ječmínek
24.09.2013 3 z 5

Dvacetiletá Constance je nevyléčitelně nemocná, nepohyblivá. Žije u tety, protože jí celou rodinu zabili fašisti. Její nemoc se zhoršuje, ale ona se spolu s tetou stará o pětiletého ochrnutého chlapce. Hledá přátele. Je to kniha se silným příběhem, ale místy je (musím to tak říct) nudná - proto jen 3 hvězdičky.

Hervé Bazin
francouzská, 1911 - 1996