eviku19 eviku19 komentáře u knih

Pedro Páramo Pedro Páramo Juan Rulfo

Vynikajúca ukážka magického realismu:)

02.09.2013 5 z 5

Láska je len slovo Láska je len slovo Johannes Mario Simmel

Dávam 5 hviezdičiek,lebo nad tou knihou som po jej dočítaní ešte potom rozmýšlala tri dni:)

02.09.2013 4 z 5

Tarantule: Uvězněná paměť Tarantule: Uvězněná paměť Thierry Jonquet

Znepokojivé a miestami až nechutne opísané detaily.Na jednu stranu sa bojíte a na druhú sa pohoršujete.Pasujem to za najznepojivejšiu knihu,akú som kedy čítala.Určite ale môžem povedať jedno geniálne napísané.

20.08.2013 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

neuveriteľná kniha,miestami mi bolo vážne do revu.Ale asi by som nenabrala odvahu prečítať si to ešte raz.Čítala som to viac ako sedem rokov do zadu a stále si to pamätám pfuuha drsná knižka proste.

20.08.2013 4 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Je normálne,že som vkuse mala chuť si dačo zobnúť ked som to čítala?:)

20.08.2013 4 z 5

Majster a Margaréta Majster a Margaréta Michail Bulgakov

Margarita - Love and Destroy.....I'm here with you at midnight....You see I forgot about living alone...As I learn, I learn how to die....Margita -Love and Destroy...
(franz ferdinand-love and destroy)

19.08.2013

Káva - Ilustrované dejiny dúšok po dúšku Káva - Ilustrované dejiny dúšok po dúšku Dávid Soboň

Veľmi pekná detská kniha, ktorá svojimi ilustráciami a pikoškami o káve zaujme aj dospelých.

28.03.2024 4 z 5

Armáda strojov Armáda strojov Paul Scharre

Na prehľad o starších autonómnych zbraniach dobré. Aktuálne info, ale nečakajte. Výsledky úvahy, ako a či sa dajú tieto zbrane regulovať vás tiež asi neprekvapia. Za mňa priemer.

07.03.2024 3 z 5

Nebezpečný efekt Nebezpečný efekt Mary Aiken

Zaujímavé, ale tie častokrát desať rokov staré výskumy a štúdie to dosť kazia.

19.01.2024 3 z 5

Řízená termojaderná syntéza pro každého Řízená termojaderná syntéza pro každého Milan Řípa

Skvelý zdroj informácií pre laikov, ktorí o tom nič nevedia a chcú poznať aspoň základy:)

21.02.2022 4 z 5

Čajkovskij Čajkovskij Galina Alexejevna Pribeginová

Biografia predstavuje len jeden neúplný pohľad na známeho skladateľa. Čajkovskij by si zaslúžil už aj komplexnejší a úprimnejší portrét. Oceňujem ale fotografie a ukážky z jeho súkromnej korešpondencie.

23.09.2021 3 z 5

Velvet Underground – Pod slupkou Velvet Underground – Pod slupkou Rob Jovanovic

Skvelá hudobná biografia, veľa vecí som vôbec netušila. Určite odporúčam všetkým fanúšikom Velvetov.

22.08.2021 5 z 5

Neznámý Eugen Ionescu Neznámý Eugen Ionescu Eugène Ionesco

Ionesco bol výnimočný autor, ktorého myšlienky sú aktuálne aj v súčasnosti.

Ukážka z knihy:

„Popírám zde možná mnoho z toho, co popírají popírači, ale popírám hlavně popírače, jejich sobectví, jejich bezcitnost, jejich nedostatek lidské sounáležitosti, jejich vědomou či nevědomou zálibu v tyranii, protože právě tu oni připravují: hromadný útlak příjde zvenčí".

29.04.2021 5 z 5

Bieloruská poézia na prelome storočí: Interpretácia a recepcia bieloruskej poézie konca 20. a začiatku 21. storočia Bieloruská poézia na prelome storočí: Interpretácia a recepcia bieloruskej poézie konca 20. a začiatku 21. storočia Ivana Slivková

Je škoda, že autorka nepreložila úryvky spomínaných autorov. Tí, čo nevedia rusky alebo bielorusky z knihy veľa nemajú.

28.04.2021 3 z 5

S dúhou na palete - slovenskí ilustrátori, ktorí tvoria pre deti S dúhou na palete - slovenskí ilustrátori, ktorí tvoria pre deti Danuša Dragulová Faktorová

Zaujímavý nápad, ale to spracovanie mi nesadlo. Neviem či je to tými trochu nešikovnymi otázkami v rozhovoroch alebo len akýmsi utržkovym predstavením jednotlivých ilustrátorov.

12.02.2021 3 z 5

Poľská dráma Poľská dráma kolektiv autorů

Prvá hra, Antigona v New Yorku bola super aj Lyže svätého otca mali zaujímavý námet. Ostatné hry ma ale až tak nezaujali.

23.12.2020 3 z 5

Smrť tvoju žijem Smrť tvoju žijem Maša Haľamová

Búrlivé roky.
Nad nami, v nás,
prelietli ako svetlo a tieň.
Mier v nás je vzácny.
V srdci i v gestách.

22.12.2020

Firma Firma John Grisham

Ako áno, je to čtivé, ale aj dosť predvídateľné, navyše so slabými ženskými postavami...

12.12.2020 3 z 5

Biely koník Biely koník Onelio Jorge Cardoso

Krásna zbierka kubánskych rozprávok s veľmi peknými ilustráciami od pána Blaška:)

05.12.2020 5 z 5

Prameny a smysl ruského komunismu Prameny a smysl ruského komunismu Nikolaj Alexandrovič Berďajev

Zaujímavé fakty k doplneniu znalostí o Rusku, jeho kultúre a dejinách. Odporúčam.

15.11.2020 4 z 5