Láska je len slovo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román, v němž autor poukazuje na palčivé problémy západního Německa šedesátých let. Děj se odehrává v prostředí soukromého školního internátu, kam většinou přicházejí děti z „lepších“ rodin z celého světa, zhýčkané přepychem, ale často strádající po citové stránce. Páteří příběhu je něžná a hluboká láska mladého Olivera Mansfelda ke krásné Vereně, manželce bohatého bankéře Lorda. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání – citového, ze strany některých Oliverových spolužáků, finančního ze strany služebnictva. Stále víc se zatahuje smyčka kolem nešťastné dvojice, pro kterou není v daných podmínkách východisko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94611/laska-je-len-slovo-94611.gif 4.51190
Orig. název:

Liebe ist nur ein Wort (1962)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Slovenský spisovateľ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (229)

Kniha Láska je len slovo

Přidat komentář
jfialova
22. dubna

Moje třetí kniha od tohoto autora a zatím teda musím říct, že každá z nich je z úplně jiného soudku. Možná je to jenom náhoda, takže se dávám do čtvrté a jsem zvědavá, s čím na mě autor přijde tentokrát :-) Tato kniha byla ze zatím přečtených úplně nejlepší (když teda pominu, že Autobus je kniha určená primárně dětem, tak určitě lepší než Hurá, ještě žijeme, kterému jsem nějak nepřišla na chuť). Musím říct, že nejsem milovnicí ženské četby a romantických románů, ale tento příběh byl velmi silný a moc se mi líbil. Oceňuji neotřelé podání formou deníku mladého zamilovaného muže (každý přece očekává, že zamilovaný muž se bude chovat racionálněji než žena), historické pozadí (zejména německá reflexe nad průběhem a následky 2. světové války, což je věc, kterou podle mě spousta dnešních Němců napříč generacemi nemá vnitřně vyřešenou) a zajímavé postavy. Jednu hvězdu ubírám za občas zdlouhavé popisy schůzek a telefonátů a takové ty nic neříkající zamilované dialogy, ale to k tomu asi patří. Doporučuji k přečtení.

Mabie
02. dubna

Silný a předvídatelný příběh, naivní hrdina.

Anilka13
17. února

Poutavý, sentimentální a naivní příběh, který však odpovídá věku a zralosti hlavního hrdiny. Jediné mínus bylo, že jsem od začátku tušila, jak příběh dopadne a přesně to tak dopadlo.

jaroiva
15. února

Silný příběh, mimo jiné i proto, že je od začátku jasné, že dopadne špatně. Kniha začíná koncem, takže ani čtenáři, kteří si čtou normálně nejdřív konec, nejsou v žádné výhodě, knížku není potřeba číst proto, aby se člověk dozvěděl, jak to dopadlo, ale čistě jen proto, aby znal celý příběh.
Už jsem četla víc než jen pár knih na téma lásky starší ženy a mladšího muže, tato mi trochu připomněla mou oblíbenou v této škatulce - Cizoložství. A musím proto hodnotit stejně - plným počtem hvězd. A stejně tak jako Cizoložství - doporučuji.

BlanickyRytir
18. ledna

Knihu jsem půjčil a už se mi nevrátila, proto se mi příběh pomalu vytrácí, což je škoda, pže to byl právě tento titul, který mi v pubertě pomohl otevřít oči

MarquiseAlexis
16. ledna

Srdcovka. Čítala som ju viac kràt, vždy ma rozplakala. Darovala som ju najvzàcnejšej osobe, Jemu. 15.06.2018.

gigi77
09. ledna

Román z pera rakouského autora, kde hlavní postavou je muž - mladý, osamělý, zamilovaný a naivně blbý ... osudy hořko-sladké, velmi reálné, krásné, dramatické, tragické. Ztotožňuji se téměř se všemi dosud napsanými komentáři, jak pozitivními, tak i méně lichotivými. Ve mě kniha zanechala rozporuplný pocit. Styl autora je nevšední, spíše dramatický a strohý. Osobně zatím po žádné další jeho knize netoužím.

eviiik
09. ledna

Knihu jsem přečetla jedním dechem až do konce a pak o ní ještě hodně dlouho přemýšlela. To se nestává často.