Eva03 Eva03 komentáře u knih

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Dobré téma na knihu. Četla se dobře, vadily mi jen promluvy s Cestou a filozofické tlachání dcer. Ty se ke svým matkám chovaly hrozně, mimochodem. Čekala jsem nějaký velký průšvih, problém, ale nic. Vlastně to je cestopis okořeněný přítomností matek.

31.10.2021 3 z 5

Anna z Hollywoodu Anna z Hollywoodu Alena Doláková

Tuhle knihu jsem koupila jako dárek kamarádce herečce. Ještě než jsem ji darovala, prolistovala jsem pár stránek a začala pochybovat, takže jsem dárek zrušila. Dobře jsem udělala! Začala jsem knihu sama číst, ale asi po čtvrtině se doslova nutila. Nevím, co tím chtěla autorka říct a komu je kniha vlastně určena. Skákala v čase, prostoru, osobách, víc než herecké zkušenosti popisuje ty sexuální (na každé straně...), neustále upozorňuje na svoji neodolatelnost. Mohla si psát deníček, ale vydat to knižně? Proč? Pro koho?
Je mi líto investovaných peněz do tohoto odpadu. Knihy nevyhazuji, ale co udělám s touto, fakt nevím.

19.06.2021 odpad!

Nech tu děti a zmiz Nech tu děti a zmiz Milena Holcová

Tahle kniha mě silně zasáhla. Rozvod jsem osobně zažila, spousta pasáží v knize mi byla známá, podrazy a naprostá nedůvěra ke kdysi milovanému partnerovi jsou během rozvodu opravdu normální. Tím spíš, když je ve hře majetek. Tohle by mělo sloužit jako odborná publikace pro všechny začínající advokáty a manželské poradce.
Navzdory vlastnímu očekávání jsem byla víceméně na straně bývalého manžela. Žasla jsem nad drzým až sprostým chováním autorky vůči němu a nad jejím drsným způsobem výchovy. Nechtěla bych matku, která by mi říkala "ty vole", domlouvala se mnou, že mi dá facku v momentě, kdy ji předrostu, nebo mě nechávala měsíce pod dohledem kamarádek, aby mohla se svým novým mužem cestovat.
Každopádně klobouk dolů za vzácnou upřímnost. Život Mileny Holcové mě fascinuje, ráda poslouchám rozhovory s ní, v mnoha názorech s ní souzním a těším se na čtení dalších jejích knížek.

21.04.2021 5 z 5

Pijavice v sukni Pijavice v sukni Dana Hlavatá

Zvládla jsem přečíst 2 kapitoly z 26. Působilo to na mě jako rádobyvtipné poznámky nějaké puberťačky. Nezajímavé, krkolomný překlad do češtiny, žádný spád. Ztráta času.

12.04.2021 odpad!