erupce erupce komentáře u knih

Aku-aku Aku-aku Thor Heyerdahl

Čtivé a poučné od začátku do konce. Knihy Thora Hayerdala nelze nemilovat!

16.12.2016 5 z 5

Tatra kolem světa Tatra kolem světa Petr Bárta

Dech deroucí pokračování Tatrovácké Story kolem světa. Prvních 77stran je však dá se říci jen stručným shrnutím toho co Stanislav Synek již prezentoval v prvním díle vyjma úvodních stran které jsou věnovány Františku Jenišovi, který nešťastně zahynul v Pákistánu. Nic to však nemění na tom, že kniha je pěkně napsaná a vyprávění z cesty má spád od začátku až do konce. Rozhodně knihu mohu jen doporučit.

30.01.2017 5 z 5

Milión Milión Marco Polo

Knížku bych nazval spíše průvodcem pro obchodníky oné doby než cestopisem. Je v ní popsáno strašně moc míst, které Marco Polo navštívil i když opravdu jen hodně zevrubně. Svou hodnotu však určitě má a v knize Milion si bezesporu nějakou pro sebe zajímavou pasáž jistě najde každý.

15.11.2016 3 z 5

Tatra kolem světa Tatra kolem světa Stanislav Synek

Napínavá knížka Ondřeje Synka se dá přečíst jedním dechem od začátku až do konce a není ji co vytknout. Snad jen zbytečně moc stránek o USA na úkor jiných zemí. Jinak co si pánové zažili na své cestě kolem světa po zajetí a následném uvěznění v Guatemale je nezáviděníhodné, ale nakonec vše dobře dopadlo. Doporučuji.

28.12.2016 5 z 5