ErikaKej ErikaKej komentáře u knih

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Príbeh je fajn aj koniec prekvapivý a stále je to v porovnaní s ostatnými autormi výborné ale u mňa tento diel nejak nezarezonoval. Určite to je aj prednesom pána Mňahončáka, ten nahradil v audioverziach vynikajúceho pána Geišberga, mne žial vôbec nesadol a jeho prednes sa mi k detektívke nehodí a kazi zážitok z knihy.

03.01.2022 4 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Skvelá detektívka,opis práce operatívcov,hladanie a vypočúvanie svedkov a vyriešenie prípadu. Kniha plná napätia vypočuta v úžasnom podaní pána Geišberga. Jedna z mojim naj od DD.

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Chronologicky naväzujúca na knihu Na Podpätkoch vypočutá jedným dychom od famózneho pána Mariána Geišberga. Dosť napínavé, dúfam že harpia Zora sa raz dočká spravodlivej odplaty. Dobrá zápletka a napínavý koniec. Odporúčam.

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Fantastická kniha, ani minutu som sa nenudila. Mám ju vypočutú ako audioknihu, pán Geišberg bol famózny. Aj keď som si knihu vypočula viackrát, vždy sa zamyslím nad strašnými následkami Havlovej amnestie na celú spoločnosť. V knihe je opísaný prípad jedného z dôsledkov tohto tragického rozhodnutia a fatálneho omylu, ktorý si žial odpykali nevinne deti, ženy,rodiny... Podľa mňa jedna z najlepších Dánových kníh. Odporúčam všetkým.

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Moja prvá kniha od DD. A bola super a prijmäla ma k tomu čítať aj ďalšie. Po prvom prečítaní som si ju s odstupom viac krat vypočula v majstrovskom podaní pána Geišberga a vždy som si tam našla niečo nové čo upútalo nanovo moju pozornosť. Vražda babičky je dobre napísaná ale v tomto prípade je to veďľajší dej popri hlavnom dôležitejšom deji,šokujúcom,nepochopyteľnom a popisujúcom zločiny urputných rozmerov. Bývalý kolega po odchode žial nezačal bojovať proti zlu,skôr sa ho naučil tolerovať..to bolo tiež dosť šokujúce. Celá kniha je nesmierne bohatá na udalosti, k niektorým pasážam som sa vracala. Mýslím že táto kniha je jednou z "must read".. Plný počet bodov.

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Kniha bola zaujimavá a napínavá, Knihy z konca 80 tych rokov majū u Dána atmosferu minulej doby krasne zachytenú. Pribeh bol podla mňa dosť premakaný. ale oveľa viac ako dej vo mne tentokrát rezonoval opis udalostí z 89.Aj návrat späť do Burgerových čias bol super.Prvý krát som čítala knižnu podobu a opäť som si to vypočula ako audioknihu v podaní pána Geišberga. Jeho prednes je perfektný a posúva úroveň knihy ešte vyššie.

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Cigaretka je jedna z naj kníh, najmä ak ju počúvate v audioverzii načítanej pánom Geišbergom,ktorého prednes je dokonalý. Krauzova a Josého výpomoc protidrogovému oddeleniu bolo obohatením zabehnutých kolají. Páčila sa mi aj episodka s bývalým ŠTBakom a zmienka že sa od konca 80 rokov vlastne nič nezmenilo...Mordparta bola zohraná a vtipná. Odporúčam

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Táto kniha nemá chybu. Vykreslenie brutálnych praktík podsvetia,
ako aj nezmyselná a zbytočná smrť mladej ženy a koniec čerešnička s dosadenÿm riaditeľom-no veru divoke roky,som rada že som bola v tom čase decko... V podaní bravúrneho pána Geišberga je to super zážitok neviete sa odtrhnúť. Jedna z najlepších Dánoviek.

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Mne sa to páčilo.Áno bolo to trošku štýl Dan Brown a z Krauza sa stal superhrdina ale bavilo ma to. Knihu som si vypočula v podaní pána Vajdu ktoré bolo fantastické. Za mňa super kniha, ine ako ostatné Dánové príbehy.ale nenudila som sa ani minutu.

Básnik Básnik Dominik Dán

Prvý krát som čítala a kniha ma zaujala,druhý krát som si ju vypočula v podani pána Geišberga ktorý sa narodil pre Dominika Dána. Neexistuje lepší interpret. Príbeh je fakt dosť brutálny a vrah sa nedá predvídať. Navyše dokresľuje Krauzov charakter a dokazuje že nikto nie je bez chýb. Trojica Burger Hanzel a Krauz mala čosi do seba. Davam plný počet.

Uzol Uzol Dominik Dán

Uzol je pre mňa jedna z najlepších autorových kníh. Koniec som si veľmi užila a uprimne som sa zasmiala ako pekne sa to Krauzovi podarilo. Či už to je vymyslene alebo nie, dej bol zaujímavy a koľko pravdy sa v tom skrýva presne, to je predsa na autorovej volbe. Super zážitok aj vďaka audioknihe a prednesu famózneho pána Geišberga.

Sára Sára Dominik Dán

Sára je super.Aj opis rodinnej histórie bol pre mňa veľmi zaujímavý. Knihu som pôčula v audiopodobe prednesenú pánom Geišbergom a bolo to dokonalé. Šokovala ma chladnokrvnosť a aj súmerné dejové línie..Napäto som čakala ktorý bol TEN vrah. Fakt paráda odporúčam v audioverzíi.

Beštia Beštia Dominik Dán

Silná kniha, keďže toto je podľa skutočného príbehu je to ešte mrazivejšie..Určite odporúčam všetkými desiatimi.Ja som to počula v podaní pána Vajdu a on tú mrazivosť ešte umocnil svojim hereckým prednesom..

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Super kniha, mňa veľmi bavila aj tá "vianočná vraždička" a koniec bol fakt silný. Vypočuté jedným dychom od pána Geišberga ktorý nema konkurenciu. Vynikajúce a odporúčam.

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Fantastická kniha plná napätia a zvratov i prekvapení. Jedna z Dánových najlepších kníh. Rieši sa niekoľko dejovych línií. Knihu som si prečítala a potom aj niekoľko krát vypočula v bravúrnom podaní pána Geišberga. Super !

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Tým,že nebol žiadny nový prípad sa kniha javi menej zaujímava,dej sa venuje skôr doriešeniu starého prípadu spred niekolkých rokov ktorý ostal vtedy otvorený. Tiež som čakala viac deja a zdalo sa mi to trošku natiahnuté. Konie bol napínavý. Kniha bola fajn.

01.01.2022 4 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

(SPOILER) Celkom fajn, oddychovka, hoci niektoré rozuzlenia su trošku pritiahnuté za vlasy najmä ako sa vyvinul jej vlastný manželský problem.. ale osudy ďaľších kamarátok stoja naozaj za zamyslenie...alkoholizmus,domáce násilie,nevypovedané a nevydiskutované veci, predstieranie.

01.01.2022 3 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

(SPOILER) Žiaľ čakala som niečo viac. Väčšina knihy je len opis života a sebaľútosť hlavnej postavy,ktorá je nespokojná so svojim pracovným i partnerským żivotom ale nemá odvahu to zmeniť a tak len rozmýšľa o tom, aká je nešťastná. Dej sa začína na konci knihy a je podla mňa dosť odfláknutý. To čo malo tvoriť gro knihy je popísane na pár stranách. Malo to väčší potenciál, ale ten ostal podľa mňa nevyužitý. Mňa kniha neoslovila hoci štýl nebol zlý a niektore mená sa podarili.Chýbal mi však dej.

01.01.2022 2 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

must read-velmi pekne

14.11.2016 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Jedna z najlepsich knih od Sheldona- a v tomto pripade bolo aj filmove spracovanie velmi vydarene. Presne tak som si Tracy predstavovala aj ja :)

14.11.2016 5 z 5