Erika_Ha Erika_Ha komentáře u knih

Deník raka Deník raka Tereza Schillerová

Strhující kniha, která je velmi vhodná pro všechny, kdo se potkali s onkologickým onemocněním. Dozvíte se, jaké to je - a to na dřeň - něco vám to napoví o sobě - a i o tom, že rakovina má ambici ničit i vztahy. Je to nepředvídatelná nemoc, kterou obestírá řada mýtů a bludů...ale kdo se v nich má vyznat? A z toho se zřejmě autorka snažila vypsat...formou deníku...Velmi silné.

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Užitečná kniha, která otevírá stále tabuizovaná témata. Autorka se snažila vmáčknout do knihy všechny možné formy násilí, vč. domácího. Je to až děsivé, co se děje za dveřmi domácností. Ať už jsme každý zažili cokoliv, minimálně něco si odnášíme i z dětství a o tom kniha také je. Líbila se mi i sonda do současného školství. Najednou mi to přišlo velmi aktuální. Řada lidí soudí učitele, ale málokoho napadne jak to vypadá z té druhé strany.
Doporučuji přečíst všem. Tato kniha ve vás zboží řadu mýtů, které jste o násilí měli. Mně osobně zodpověděla řadu otázek.
Závěrem chci dodat, že mne autorka velmi mile překvapila tím, jak příběh zpracovala. Je velmi čtivý, poutavý, místy explicitní, ale opravdový.

08.02.2021 5 z 5

Deník raka 2 Deník raka 2 Tereza Schillerová

Po přečtení prvního dílu jsem hned navázala. Opět strhující, syrové, velmi ze života, bez příkras...život po rakovině není na obláčku číslo devět. Asi tak.

Povídky o lásce Povídky o lásce Tereza Schillerová

Mně se kniha líbila. Povídky na téma lásky - každá povídka jiná, originální, neotřelá....všechny ze života jako vyšité.