enymey enymey komentáře u knih

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Tak to byla paráda. četlo se to hladce, děj se krásně odvíjel a místy byl příjemně napínavý. Samotná myšlenka evoluce na technické bázi mi přijde originální. Technických popisů tam ale nebylo přespříliš, což mě vždycky trochu nudí. Hrozně mě bavilo se dozvídat, co se stalo s prvním výzkumným plavidlem a co se stane s Nepřemožitelným.
Konec sice vyšuměl trochu do prázdna, ale dojem mi to nezkazilo. Po přečtení jsem měla takový ten správný "smutný" pocit, že je škoda, že příběh už skončil. Hodnotím i lépe než Solaris od stejného autora. Doporučila bych i těm, co třeba nemusí sci-fi, ale mají rádi napětí.

15.07.2019 5 z 5

Warren Trinásty a Vševidiace oko Warren Trinásty a Vševidiace oko Tania del Rio

naprosto dokonalá kniha. Příběh upoutá i dospělého čtenáře. Pokud nebudete listovat dopředu a prohlížet si obrázky, tak vás pointa mile překvapí. Vizuální zpracování je jedinečné, takové malé mistrovské dílo. Dlouho jsem pokukovala po druhém dílu a už je na světě. Doporučuji všemi pěti.

26.05.2019 5 z 5

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Tak to bylo super. Děkuji zdejším uživatelům, na jejichž doporučení a hodnocení se dá spolehnout. často jsem z kratších literárních počinů zklamaná, protože jen co se do toho začtu, tak příběh končí. Tady ale ne. Autor dokázal příběhy rozvinout velmi poutavě a stupňovat pointu. U Černé planety mi chvíli trvalo se začíst, ale jakmile se hrdinové octli ve vesmíru a objevili černou planetu, tak to šlo jedním dechem. Nemesis mě chytla hned a napětím jsem ke konci tajila dech.

25.05.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Výborná kniha. Přestože některé starší sci-fi můžou dnes působit trochu úsměvně, tady jsem takový pocit neměla. Téma je stále aktuální - svoboda, slepota a stádovitost lidí a touha po naplněném životu. Už na začátku jsem se hezky začetla a konec jsem dala jedním dechem.

23.05.2019 5 z 5

Anály Heechee Anály Heechee Frederik George Pohl Jr.

Dopracovala jsem se na konec, ale chvíli mi to trvalo. Děj občas zadrhával a některé dějové linky mě moc nebrali (třeba příběh dětí z Kruhové hlídky a povídání o jiných rasách). Heechee pro mě měli větší kouzlo, než jsme je potkali.
Bavilo mě třeba znovustekání s Klárou. Ale předchozí díly měly větší grády. Taky jsem spíš fanda Robina coby "nezvětšeného" jedince, i když myšlenka do stroje uložené paměti člověka, který žije dál, je zajímavá.
Vysloveně mě nudily matematicko-fyzikální plky rozplizlé na několik stran. Dvakrát jsem to musela přeskočit. Až jsem nabyla dojmu, že autor nám chtěl předvést, jak pilně splnil svůj úkol a nastudoval si fyziku. No, raději bych se bez toho obešla.

21.05.2019 2 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Tuto knihu jsem poprvé četla u kamaráda a nedalo mi to a musela jsem si koupit pokračování. Svět vesmírných prospektorů je nesmírně vzrušující. Pasáže u psychologa jsou podle mě trochu nudné, ne-li zbytečné. Další díly už trochu ztrácí na intenzitě, ale Gateway je výborná kniha. Dokonce natolik, že jsem si kvůli ní zde založila profil :-)

11.05.2019 5 z 5