Emik87 Emik87 komentáře u knih

Naše zahrádka Naše zahrádka Alan Titchmarsh

Hodně velký pomocník na zahradu.

Duchové na Baker Street Duchové na Baker Street Martin H. Greenberg

Sherlock tentokrát zápasí s duchem. Není to klasický Doyle, ale příběh je čtivý a zápletka dobrá.

Vražda v Olomouci Vražda v Olomouci Oldřich Daněk

I přes název nepovažuji knížku za klasickou detektivku. On vlastně "detektiv" nedělá nic jiného, než chodí od jednoho k druhému, aby nakonec zjistil, že vrahem může být kdokoliv. I tak jsem si ale čtení opravdu užila. Ovšem ten konec...ten to fakt zabil.

17.02.2024 4 z 5

Maxmilián Kolbe: Světec v Osvětimi Maxmilián Kolbe: Světec v Osvětimi Jean-Francois Vivier

Kniha o hrdinovi, který dokázal to, co nikdo jiný.

17.02.2024 5 z 5

Svatá Pavlína, ochránkyně Olomouce Svatá Pavlína, ochránkyně Olomouce Miroslav Herold

Malá knížka, plná informací.

Stalin - rudá zrůda Stalin - rudá zrůda Václav Suchan

No proč nevím v knihovně knížku i na tohle téma? Někdy se může hodit. Zpracování je slušné a grafická stránka také.

17.02.2024 3 z 5

Jak být sám sebou: Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity Jak být sám sebou: Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity Verena Kast

Knížka se chvílemi četla trochu obtížněji, ale je plná zajímavých informací. Doporučuji.

17.02.2024 5 z 5

Alžběta II. - pravda o jejím životě Alžběta II. - pravda o jejím životě Martin Valeš

Musím Blesk pochválit. Na jeho poměry napsáno velmi uctivě, poutavě a je přidáno i pár zajímavých informací.

17.02.2024 4 z 5

Navždy božský - Karel Gott 1939–2019 Navždy božský - Karel Gott 1939–2019 Michaela Remešová

Jak už napovídá název - navždy božský. Vzpomínky na jednom místě se hodí.

Erós a agapé Erós a agapé Raniero Cantalamessa

Příjemné a povznášející čtení.

Selhala demokracie? Selhala demokracie? Niheer Dasandi

Knížka poskytuje spoustu informací originálním způsobem. Vhled do problematiky je neobvyklý, ale velmi přesný. Jednu hvězdu ubírám za to, jak je upravený text. To mi nesedlo.

Komunismus a socialismus Komunismus a socialismus Antonio Rosmini

Napsané před dlouho dobou a i přesto pravdivé a přesné.

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Musela jsem se téměř donutit, abych knížku dočetla. Vůbec jsem se nedokázala začíst. Příběh mi přišel takový umělý a nepravděpodobný.

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Knihu bych si užila daleko víc bez Sáry. Chápu, že bez ní by se nic z příběhu nestalo, ale stejně. Při líčení vykopávek atd. jsem byla z knížky nadšená. Zato vyprávění a básnění o Sáře bylo zbytečné, natahované a přitažené za vlasy.

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Já tedy nevím...chvílemi byl příběh skvělý, ale od určité chvíle jsem si říkala, co ta Gemma blbne.
Příběh rozhodně nedosahuje kvalit Jany Eyrové, ale přečíst se dal.

I darebák má duši I darebák má duši Marie-Angel Carré

Příběh je nádherný a dokazuje, jak mocné může být pouto mezi kmotrem a kmotřencem. Ale četla se mi opravdu špatně. Prostě mi neseděl styl.

Duchovní život Duchovní život Ladislav Simajchl

Velmi srozumitelná pomůcka.

17.02.2024 5 z 5

Rekové a rebelové sladké Francie: Výbor z dějin Francie Rekové a rebelové sladké Francie: Výbor z dějin Francie Jules Michelet

Některé části jsem četla se zatajeným dechem, protože se četly skvěle. Ale jiné byly naprosto nudné a nezajímavé.

Hřešit je lidské Hřešit je lidské Věra Řeháčková

Tenhle příběh se mi nelíbil.

Poznej své vnitřní JÁ Poznej své vnitřní JÁ kolektiv autorů

Knížka mě moc nezaujala.