Elvien Elvien komentáře u knih

Spánek Spánek Haruki Murakami

Povídka ve mě po většinu času budila lepší dojem než podivná knihovna, ale konec to celé zkazil. Připadá mi, že naprosto schází jakákoli pointa. I když budu předpokládat, že to není povídka, ve které by člověk měl hledat nějaký hlubší smysl, tak v ní nevidím skoro žádný smysl. Prostě jsem u Murakamiho zvyklá na lepší věci.

Ale ilustrace stejně jako u Podivné knihovny jsou nádherné.

13.03.2015 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Od téhle knihy jsem moc nečekala a vlastně nevím, co si o ní myslet. Příběh je zajímavý, trochu morbidní, ale konec je takový nějaký. Pořád přemýšlím, zda jsem nepřehlédla nějaký skrytý smysl, ale žádný nenacházím. Na druhou stranu je krátká, takže vám nevezme moc času, kterého byste litovali. Prostě od Murakamiho je nejlepší si přečíst Kafku na pobřeží. Aspoň třikrát.

Jinak samozřejmě nádherné ilustrace. Ty mě možná baví víc, než celý příběh.

10.03.2015 2 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Nejsem žádný expert na komiksy ani Zaklínače, ale obojí mám moc ráda. První, co mě na tomhle komiksu zaujalo, byly kresby. Je strašně krásně kreslený a velmi promyšleně. Tady se opravdu příběh odvíjí v obrazech, člověka skoro láká po přečtení komiks otevřít znovu a jenom si prohlédnout kresby plné úžasných detailů.

Na druhou stranu mi začátek přijde trochu neohrabaný a z nějakého důvodu mi připomíná dětské komiksy. Ale celkově? Rozhodně stojí za přečtení!

06.03.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ke kladům téhle knihy patří především to, že je čtivá a napínavá. Pokud máte rádi téma boje o přežití ve vesmíru, je to určitě něco pro vás. Je to ale spíš takové oddechové čtení, pokud jste zvyklí na sci-fi nejvyšší třídy, tak nic takového od knihy nečekejte.

Osobně mě chytl spíš děj samotný, než hlavní postava. Ale to je čistě osobní dojem. Mark má rozhodně smysl pro humor a vlastní hlavu a celou svou situaci tím odlehčuje. Nějak mi ale nesedí kombinace vysoce inteligentního astronauta (který působí trochu jako MacGyver) a laciného humoru. Celkově je škoda, že vedlejším hrdinům nebyl ponechán téměř žádný prostor, protože někteří měli potenciál zajímavých charakterů, možná i víc, než Mark.

Prostě dobré čtení na víkend nebo dovolenou, když si chcete hlavně odpočinout.

04.03.2015 3 z 5